Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
18 квiтня
Завантажити ще

24 лютого Україна очікує на подію «глобального масштабу» від світу

24 лютого Україна очікує на подію «глобального масштабу» від світу
Фото: ідедемократія.світ

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в ефірі українських телеканалів створив інтригу, заявивши, що до дня річниці початку війни – 24 лютого – у світі відбудуться події «глобального масштабу», які стануть несподіваним та неприємним сюрпризом для Володимира Путіна.

Це буде кумулятивний ефект

- В ООН, у Києві, у багатьох інших столицях світу відбудуться різні події, які надішлють чіткий сигнал Путіну: якщо ти граєш у війну на виснаження і думаєш, що час на твоїй стороні, ти дуже помиляєшся, бо єдність з Україною зростає і у цій війні ти програєш, – пояснив глава українського МЗС.

Дмитро Кулеба частково відкрив завісу таємниці, сказавши, що «до 24 лютого будуть нові санкції. Вони будуть оголошені у різних країнах та інституціях. Це також буде частиною цього сигналу». Також одним із цих сигналів стане візит президента США Джо Байдена до Польщі, який має відбутися 20-22 лютого.

- Безумовно, це також складовий елемент цієї трагічної річниці та складовий елемент того сигналу Путіну, про який я оголосив. Тому дуже важливо, що президент Байден буде саме у Європі. Тим більше у Польщі – країні, яка відіграє надзвичайно важливу роль у забезпеченні другого "збройового" фронту для України, – наголосив Кулеба.

Водночас Дмитро Кулеба зазначив, що йтиметься не лише про ці заходи. "Це буде справді глобального масштабу подія. Події. І вони відбуватимуться у дуже різних містах. Але головне - це їхній кумулятивний ефект. Тобто об'єднаний сигнал", - сказав він, не розкриваючи інших подробиць.

Проте KP.UA з'ясувала, що це може бути за подія, інтригу про яку створив глава українського зовнішньополітичного відомства.

Сюрприз у вигляді військової допомоги

Тарас Загородній, експерт-міжнародник:

- Від наших союзників очікується більше зброї та її нових видів і посилення санкцій. Можливо, що цього дня будуть запроваджені якісь особливі санкції, які дуже боляче вдарять по Росії. Основні санкції, необхідні для знищення російської економіки, вже є, але їх постійно потрібно посилювати, щоб не дати можливості Москві обходити їх.

Не виключено, що буде якийсь сюрприз у вигляді військової допомоги в рамках траншу 10 мільярдів доларів, про який оголосили американці. Плюс до цього очікується зустріч Володимира Зеленського з Джо Байденом у Польщі, куди наприкінці лютого приїде американський президент. А від неї також можна розраховувати на якусь нову допомогу.

Що ж до виключення Росії з Радбезу ООН, то зараз це нереально. По-перше, тому що немає таких механізмів. А по-друге, не всі з п'яти постійних членів Радбезу, насамперед Китай, підтримають це рішення.

Глобальний саміт по Україні

Ілля Куса, експерт Українського інституту майбутнього:

- Це може бути якийсь глобальний саміт із підтримки та питань миру в Україні, на якому можуть бути представлені плани завершення війни на користь нашої країни. Можуть обговорювати мирний план Володимира Зеленського із 10 пунктів та вирішувати, як імплементувати його в життя.

Що ж до санкцій, то вони вже, по суті, досягли своєї стелі, і чогось нового чекати не варто. Введення повного ембарго на російські енергоносії також неможливе, тому що воно призведе до стрімкого зростання цін на енергоносії у світі, і від цього знову ж таки виграє Росія.

Наразі залишається лише сприяння Україні для завдання Росії поразки на полі бою. А значить, що й усі рішення ухвалюватимуться в цьому напрямку.

Рішення ООН до річниці війни

Олег Саакян, політолог:

- Швидше за все, йдеться про кумулятивний (доданий) ефект від санкцій та від зброї. Крім цього, можуть бути якісь кроки у бік наближення до рішення про виключення Росії з Ради безпеки ООН та створення трибуналу щодо злочинів росіян в Україні. ООН також може підтримати деякі українські ініціативи.

Байден може нагрянути в Україну

Олексій Якубін, політолог:

- Інтрига може стосуватися візиту Джо Байдена до Польщі. А саме, що згодом він відвідає й Україну. Це справді було б подією «глобального масштабу». Його промова та заяви в нашій країні могли б розставити багато крапок над «і».

Крім того, в ООН можуть ухвалити резолюцію для Генасамблеї з приводу річниці війни в Україні. І інтригою можуть бути її формулювання – жорсткі щодо Росії. А вони впливатимуть на міжнародне право.

Краще не мріяти

Володимир Фесенко, політолог:

- Варто уникати таких сенсаційних заяв та інтриг, оскільки вони народжують завищені очікування. Спочатку українців обнадіюють, а потім, якщо щось не вийде, на людей чекає розчарування. Тому краще не чекати якихось великих сюрпризів. Вони будуть, але не такі масштабні. Наприклад, може зрушити з мертвої точки питання постачання літаків і далекобійних ракет.