Завантажити ще

Енергосистема України працює з нульовим дефіцитом четверту добу поспіль

Енергосистема України працює з нульовим дефіцитом четверту добу поспіль
Фото: t.me/energyofukraine

У середу енергосистема України працюватиме з нульовим дефіцитом четверту добу поспіль. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.

- Працюють усі 9 енергоблоків АЕС, забезпечуючи більше половини обсягів виробленої електроенергії в Україні. Сприятливі погодні умови цієї зими дозволяють потужно працювати гідрогенерації, зростають обсяги виробництва електроенергії з відновлюваних джерел, - розповів Галущенко.

В Одеській області можливі стабілізаційні відключення у зв’язку з ремонтами мережевої інфраструктури. Куп’янськ та прилеглі райони знеструмлено через обстріли східної частини Харківської області та пошкодження електромереж.

В Укренерго повідомили, що через відсутність дефіциту потужності ліміти споживання до областей на сьогодні не доводились. Споживання електроенергії в Україні дещо знизилось, порівняно з початком тижня. Гідроелектростанції інтенсивно працюють через нехарактерне для зими водопілля. Також завдяки сприятливій погоді зростає генерація з відновлюваних джерел енергії. Триває імпорт електроенергії зі Словаччини.

З осені 2022 року енергосистема України зазнала значних пошкоджень від 14 ракетних та 17 дронових хвиль атак росіян. 13 лютого повідомлялося, що у трьох районах Києва є дефіцит пропускної спроможності мереж.