Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

У Бундестазі закликають дозволити Польщі та Словаччині передати Україні східнонімецькі МіГ29

У Бундестазі закликають дозволити Польщі та Словаччині передати Україні східнонімецькі МіГ29

За часів СРСР Східна Німеччина мала літаки МіГ, які були продані після возз'єднання Німеччини, зокрема, Польщі та Словаччини. При ухваленні рішення про їх передачу Україні необхідно дозвіл Німеччини і німецький уряд має дати цей дозвіл.

Про це у коментарі Guildhall заявив депутат німецького Бундестагу, член комітету з оборони Маркус Фабер.

"Наступного тижня в Мюнхені пройде конференція з безпеки. Напередодні, я спілкуюся з представниками посольства України в Німеччині, з іншими офіційними особами і перша позиція, яка озвучується в контексті авіації – це F16 та МіГ29. Обидві моделі не стоять на озброєнні у Люфтваффі. Тому, перше завдання, яке стоїть перед Німеччиною – дати дозвіл на передачу Україні МІГ29, які мають інші країни", - заявив він.

"Східна Німеччина була частиною радянської зони впливу і Східна Німеччина мала ці МіГ. Після нашого возз'єднання, ми продали їх, наприклад, Польщі та Словаччині. Тому, при ухваленні рішення Польщею та Словаччиною про передачу Україні МіГів, їм також необхідно отримати дозвіл Німеччини. Щонайменше, це стосується частини таких літаків, які є у цих країн", - зазначив німецький парламентар.

"Моя позиція – ми маємо дати цей дозвіл Польщі та Словаччини", - підсумував Маркус Фабер.

Також у Сенаті Франції, член комітету з оборони та міжнародних відносин Гійом Гонтар виступив із закликом до країн-членів НАТО забезпечити Україну авіацією для якнайшвидшої перемоги у війні.

Новини по темі: літак Німеччина