Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
18 квiтня
Завантажити ще

За відсторонення росіян та білорусів від участі в Олімпіаді виступили 35 країн

За відсторонення росіян та білорусів від участі в Олімпіаді виступили 35 країн

Міністри спорту 25 держав провели спільну онлайн-нараду, під час якої узгодили свою позицію. Представники країн домовилися вимагати відсторонення російських та білоруських спортсменів від участі в Олімпійських Іграх-2024. Про це повідомляється на сайті Міністерства освіти, науки та спорту Литви.

- На спільній дистанційній нараді міністрів, відповідальних за спорт Європи та інших країн світу, було вирішено підготувати спільну заяву з метою запобігання спробам повернення спортсменів, які представляють Росію та Білорусь, на міжнародні спортивні змагання, - йдеться у повідомленні.

Як зазначили у литовському відомстві, на зустрічі були присутні представники 35 країн, зокрема США, Великобританії, Німеччини, Франції, Польщі, Нідерландів, Канади, Австралії, Японії, країн Північної Європи, країн Балтії та інших. Перед міністрами виступив президент Володимир Зеленський, висловивши непримиренну позицію України.

– Президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія обрала шлях терору, тому їй немає місця у цивілізованому світі. Президент України зазначив, що війну засудили лише одиниці спортсменів агресорів, більшість спортсменів цих країн пов'язані із військовими структурами. За словами президента, війну Росії не можна прикрити ані нейтралітетом, ані білим прапором, - наголосили у відомстві.

У ході наради міністр освіти, науки та спорту Литви Юргіта Шюгждінене запропонувала колегам не допускати російських та білоруських спортсменів до участі у будь-яких міжнародних змаганнях, у тому числі Олімпійських іграх, доки триває війна в Україні. Учасники зустрічі цю пропозицію підтримали та погодили подальші спільні дії.

ПРО ЩО МОВА?

Скандал відбувся через заяву МОК про можливий допуск російських та білоруських спортсменів до участі у міжнародних змаганнях. Голова організації Томас Бах сказав, що йдеться про виступ спортсменів під нейтральним прапором. У НОК України заявили, що не виключають бойкоту Олімпійських Ігор нашими спортсменами. У МОК натякнули на можливе покарання за бойкот і наголосили, що нібито більшість країн не підтримують позицію України з цього питання.