26 вересня
Завантажити ще

Депутатів-блогерів хочуть карати за оперативні новини з Верховної Ради

Депутатів-блогерів хочуть карати за оперативні новини з Верховної Ради
Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, яким забороняється народним обранцям в режимі реального часу сповіщати про прийняті законопроєкти.

- Зробили законопроєкт для лікування синдрому гострого нетримання інформації у нардепів, - повідомила 10 лютого на свої сторінці у фейсбуці народна депутатка Мар’яна Безугла.

Співавторами даної законодавчої ініціативи виступила група з понад 50 народних обранців на чолі з керівництвом Верховної Ради – спікером Русланом Стефанчуком, першим віцеспікером Олексанром Корнійчуком та віцеспікеркою Оленою Кондратюк.

Данна законодавча ініціатива вносить зміни в закон «Про статус народного депутата» та передбачає, що під час дії воєнного стану в Україні народному депутату забороняється поширювати в будь-який спосіб інформацію про час, місце, перебіг і результати проведення (продовження) пленарного засідання раніше ніж через одну годину після закриття цього пленарного засідання або оголошення перерви у триваючому пленарному засіданні.

- Зазначені положення спрямовані на убезпечення роботи Верховної Ради України як єдиного органу законодавчої влади в Україні від загроз, пов’язаних із військовими діями держави-агресора. У зв’язку з цим завчасне (раніше ніж через годину після закриття пленарного засідання або оголошення перерви у триваючому пленарному засіданні) поширення інформації про проведення пленарного засідання створює потенційну небезпеку для життя і здоров’я народних депутатів України та інших осіб, які присутні на такому засіданні, що є неприпустимим, - сказано в пояснювальній записці до законопроєкту.

Депутатів-порушників обіцяють карати позбавленням можливості продовжувати приймати участь в пленарному засіданні або й взагалі встановити обмеження на відвідування найближчих п’яти пленарних засідань без збереження заробітної плати.

Серед співавторів законопроєкту немає прізвищ народних обранців, які найактивніше ведуть телеграм-канали і майже в режимі реального часу сповіщають про перебіг пленарного засідання, зокрема Олексія Гончаренка та Ярослава Железняка. Останній, до речі, вже проіронізував з такої законодавчої ініціативи.

- Я буду вимагати щоб там ще обов’язково роздавали шапочку з фольгі))) Ну щоб точно не прилетіла ракета, – написав Железняк в коментарях під постом Безуглої.