Завантажити ще

Литва передасть Україні зенітні гармати, здатні знищувати "Шахеди"

Литва передасть Україні зенітні гармати, здатні знищувати
Фото: vchaspik.ua

Україна отримає від Литви зенітні гармати, які допоможуть у боротьбі з дронами-камікадзе. Усього буде передано нашій країні 36 одиниць зброї. Про це повідомив міністр оборони країни Арвідас Анушаускас під час брифінгу.

– Ми вже завершили навчання 15 інструкторів, які будуть готові працювати на території України та навчати українських солдатів. Також ми надаємо Україні 36 зенітних ракетних комплексів. Це обладнання може ефективно збивати безпілотники, - сказав Анушаускас.

Міністр оборони Олексій Резніков додав, що сторони домовилися готувати не операторів цих ЗРК, а саме інструкторів. Надалі навчені фахівці зможуть навчати наступні екіпажі в Україні. За словами голови Міноборони, це є важлива модернізація підготовки наших захисників.

Напередодні Литва передала Україні кілька десятків зенітних установок L-70 із боєзапасом. Тоді у Міноборони Литви наголосили, що країна також підготувала українських інструкторів, які тепер зможуть навчати бойові розрахунки. Загалом литовська сторона готова навчити у 2023 році близько 1600 воїнів ЗСУ.