25 травня
Завантажити ще

У SpaceX заявили, що українським військовим обмежили інтернет Starlink для дронів

У SpaceX заявили, що українським військовим обмежили інтернет Starlink для дронів
Фото: REUTERS/Clodagh Kilcoyne/File Photo

SpaceX Ілона Маска обмежила використання Україною інтернету Starlink для військових цілей. Про це заявила президент і головний операційний директор компанії Гвінн Шотвелл, повідомило агентство Reuters.

- Однак українці використовували його таким чином, який не був частиною будь-якої угоди. Є речі, які ми можемо зробити, щоб обмежити їхні можливості. Є речі, які ми можемо зробити, і ми вже зробили, – сказала вона під час конференції у Вашингтоні.

За даними видання, президент SpaceX мала на увазі використання безпілотників на передовій. Пізніше у розмові з журналістами вона послалася на повідомлення про те, що українські військові використали сервіс Starlink для керування дронами.

Гвінн Шотвелл заявила, що супутниковий інтернет-сервіс SpaceX Starlink "ніколи не призначався для використання як зброя" і "в наступальних цілях". У той же час вона назвала нормальним те, що військові використовують Starlink для зв'язку.

За словами президента SpaceX, використання Starlink призначене для гуманітарних цілей, таких як надання широкосмугового доступу до інтернету лікарням, банкам та сім'ям, які постраждали від вторгнення Росії.

Сайт Breaking Defense уточнив, що Гвінн Шотвелл зробила свою заяву на полях 25-ї щорічної конференції Федерального управління авіації США з комерційних космічних перевезень. Вона зауважила, що розуміє, що Україна намагається боротися за свою країну.

Газета The Wall Street Journal написала, що спроби оперативно зв'язатися з українськими офіційними особами для коментарів не мали успіху.

SpaceX приватно відправила Starlink в Україну, а також уряди США та Франції заплатили за інші термінали.

Новини по темі: Интернет SpaceX Ілон Маск