Завантажити ще

Рада призначила Малюка головою СБУ, а Клименка – міністром внутрішніх справ

Рада призначила Малюка головою СБУ, а Клименка – міністром внутрішніх справ
Фото: Enero201 / uk.wikipedia.org | facebook.com/SecurSerUkraine

Верховна Рада проголосувала за призначення Василя Малюка головою Служби безпеки України. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

- Рада призначила Малюка В.В. на посаду Голови СБУ. За відповідну постанову #8425 проголосували 324 депутатів, - написав він.

На голосуванні був присутній президент Володимир Зеленський, а також прем’єр Денис Шмигаль, секретар РНБО Олексій Данілов, генеральний прокурор Андрій Костін.

- У своєму виступі Президент закликав народних депутатів голосувати за Василя Малюка. Відзначив роль у протидії агресії, поверненні та звільненні наших героїв, - розповів Железняк.

За словами нардепа, Зеленський сказав, що Малюк пройшов перевірку повномасштабною війною. Сам Малюк заявив, що він військовий і все життя присвятив захисту України. 

- Буде очищення служби від зрадників. Особий акцент - боротьба з колаборантами на всіх рівнях, - цитує нового голову СБУ Ярослав Железняк.

Під час запитань від нардепів Василь Малюк розповів, що СБУ вручила 19 підозр священнослужителям УПЦ МП, одного з них поміняли на 28 українських воїнів.

Ігоря Клименко призначено на посаду міністра внутрішніх справ України. Представляв його прем’єр Денис Шмигаль. За відповідну постанову проголосував 321 депутат.

Довідка

Кабмін поклав на виконання обов'язків глави МВС на голову Національної поліції України Ігоря Клименка 18 січня. Це сталося в день, коли голова МВС Денис Монастирський загинув під час падіння вертольота у Броварах.

Василю Малюку 39 рокiв, він був призначений в.о. голови СБУ 18 липня 2022 року після відсторонення Івана Баканова. Малюк народився у Коростишеві Житомирської області, закінчив Національну академію Служби безпеки України за спеціальністю правознавство.

Новини по темі: СБУ Верховна Рада МВС