3 червня
Завантажити ще

У ПЦУ повідомили, що розглянуть календарну реформу в травні

У ПЦУ повідомили, що розглянуть календарну реформу в травні
Фото: facebook.com/yevstr

Православна церква України розгляне календарну реформу в травні. Про це повідомив митрополит Білоцерківський, заступник голови Управління зовнішніх церковних зв‘язків ПЦУ Євстратій Зоря.

- У зв’язку з рішенням УГКЦ щодо календаря мав би нагадати, що Синод ПЦУ вже ухвалив рішення, що громади, які бажають перейти на новий стиль - можуть це зробити за відповідною процедурою. Також питання про загальну календарну реформу винесене на розгляд Архієрейського Собору, який збереться в травні, - написав він на своїй сторінці у фейсбуці.

Євстратій Зоря зазначив, що до 1 вересня, коли починається новий церковний рік, час ще є. На його думку, як одного з членів Архієрейського Собору, є всі аргументи та підстави прийняти позитивне рішення, одночасно забезпечивши можливість громадам, які цього бажають, зберегти попередню календарну традицію.

- Бо досвід реформ в минулому свідчить: проблеми виникають там, де реформа впроваджується «в одну мить», без підготовки, «згори» та без можливості альтернативи для тих, хто не готовий до її сприйняття. Дотепер наша Церква діяла в дусі протилежному: поступовість, обмірковування всіх аргументів, надання альтернативи. Впевнений, що саме такий шлях - найкращий, - заявив він.

6 лютого Українська греко-католицька церква повідомила, що з 1 вересня переходить на новий стиль для нерухомих свят. Рішення прийняли на Архієрейському Синоді.

Різдво Христове УГКЦ святкуватиме 25 грудня, Богоявлення - 6 січня, Благовіщення Пресвятої Богородиці - 25 березня, Покров Пресвятої Богородиці - 1 жовтня, Святого Миколая - 6 грудня. Пасху і всі пов’язані з нею свята - за старим стилем, як раніше.

Парафії, які ще не готові до такого кроку, матимуть можливість із дозволу свого єпископа до вересня 2025 року святкувати нерухомі свята за старим стилем (Різдво Христове - 7 січня, Богоявлення - 19 січня, Благовіщення - 7 квітня).

2 лютого Священний Синод ПЦУ дозволив окремим парафіям та монастирям використовувати новоюліанський календар.

Наприкінці грудня 2022 року майже 60% українців висловилися за святкування Різдва 25 грудня. Опитування провели у додатку "Дія".