Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Двом посадовцям Міноборони вручили підозри через розкрадання грошей на харчування для армії

Двом посадовцям Міноборони вручили підозри через розкрадання грошей на харчування для армії
Фото: СБУ

Служба безпеки викрила схеми розкрадання державних коштів посадавцями Міністерства оборони, виділених на продовольче забезпечення підрозділів Сил оборони. Сума збитків становить понад 119,5 млн грн. Двох керівників підприємств, задіяних у схемі, вже повідомлено про підозру.

- За матеріалами слідства, посадовці одного з департаментів Міноборони уклали угоди з керівниками двох комерційних структур на постачання оптових партій продовольства до місць дислокації військових. Бюджетні гроші було переведено на рахунки підприємств, які навіть не мали виробничої бази і технологічного обладнання для надання відповідних послуг. Замість постачання до ЗСУ визначених обсягів продовольчої продукції учасники схеми виводили кошти у тінь через низку афілійованих фірм, - розповіли у СБУ.

Крім цього, на Київщині співробітники СБУ викрили командира однієї з військових частин на розкраданні майже 2,4 млн грн, виділених на харчування особового складу. До незаконної діяльності він залучив чотирьох своїх підлеглих і комерсантів, які вносили недостовірні відомості до звітної документації для приховування «відкату».

21 січня видання "Дзеркало тижня" повідомило, що ціни на продукти для військових у контракті Міністерства оборони на 2023 рік перевищують роздрібні у два-три рази. 23 сiчня міністр оборони Олексій Резніков заявив, що відомство купує не окремі продукти, а комплексну послугу із забезпечення харчування. 1 лютого заступнику Резнікова В’ячеславу Шаповалову вручили підозру. 2 лютого ДБР затримало підприємців, яки продавали військовим яйця по 17 гривень.

 

Новини по темі: Міноборони