28 вересня
Завантажити ще

Латвія відмовиться від участі в Олімпіаді-2024, якщо там будуть росіяни та білоруси

Латвія відмовиться від участі в Олімпіаді-2024, якщо там будуть росіяни та білоруси
Фото: BENOIT TESSIER/REUTERS

Латвійські спортсмени не братимуть участі в Олімпійських Іграх у Парижі у разі допуску до них росіян та білорусів, якщо на той момент в Україні триватиме війна. Про це заявив президент Латвійського олімпійського комітету Жорж Тікмер, передає балтійське видання Delfi.

- Позиція Латвії наступна: якби ці ігри відбулися зараз і в них брали б участь спортсмени з Росії та Білорусі, я думаю, що збірна Латвії не поїхала б на ці ігри. Ми сподіваємось, що війна закінчиться, Україна переможе. Це буде абсолютно нова ситуація та нові правила гри. Зрозуміло, що в цьому випадку латвійські спортсмени теж зможуть брати участь у таких Олімпійських іграх, - пояснив Тікмер.

За його словами, Латвійський олімпійський комітет запропонує національним спортивним федераціям звернутися до міжнародних федерацій із закликом не допускати спортсменів із Росії та Білорусі до участі у кваліфікаційних змаганнях Олімпійських ігор.

Напередодні у МОК закликали дозволити російським та білоруським спортсменам брати участь у міжнародних змаганнях, якщо вони не підтримують війну РФ проти України. В організації запропонували дозволити таким спортсменам брати участь у змаганнях під нейтральним прапором.

Президент НОК України Вадим Гутцайт заявив, що Україна може бойкотувати Олімпійські ігри, якщо російським та білоруським спортсменам дозволять повернутися на міжнародні спортивні змагання. А президент Володимир Зеленський направив із цього приводу листа президенту Франції Еммануелю Макрону, оскільки Париж готується приймати Олімпіаду в 2024 році. Голова держави не виключає, що Росія може використати Олімпіаду-2024 чи будь-яку іншу міжнародну спортивну подію для пропаганди агресії.