Завантажити ще

Байден заявив, що США не передаватимуть Україні F-16

Байден заявив, що США не передаватимуть Україні F-16
Фото: Staff Sgt. Cherie A. Thurlby//wikimedia.org

США не передаватимуть Україні винищувачі F-16.  Як повідомляє CNN,  це заявив американський президент Джо Байден, відповідаючи на питання журналістів.  

 - Ні, - коротко сказав Байден журналісту, який запитав, чи буде США передавати Україні бойові літаки. При цьому американський лідер не пояснив причин своєї відповіді.

Трохи пізніше в Білому домі захистили рішення Байдена не відправляти F-16, наголосивши, що наразі Україна отримує велику кількість військової допомоги, яка буде відправлена найближчими тижнями і місяцями. Ця допомога має допомогти ЗСУ взимку і навесні.

- Рішення про танки - і це було не лише рішення США, але й німців, а до цього британців - насправді було зроблене для допомоги Україні випередити бойові дії, які, як ми думаємо, всі побачать навесні. Отже, це був один з тих випадків, коли ми намагаємося спрогнозувати засоби, які будуть потрібні Україні, коли погода покращиться - і ми можемо очікувати, що тоді росіяни спробують перейти в наступ, - заявив  координатор Ради національної безпеки Білого дому зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі.

Раніше Польща офіційно повідомила про готовність передати Україні F-16 в координації з НАТО. 

F-16 - одномоторний багатофункціональний легкий винищувач, розроблений компанією «General Dynamics» для Повітряних сил (ПС) США.  F-16 є наймасовішим винищувачем четвертого покоління: станом на 2009 рік побудовано понад 4400 машин, а у 2016 році експлуатували понад 2 500.