1 квiтня
Завантажити ще

Після скандалу у Міноборони Шмигаль доручив розробити нову систему закупівель для армії

Після скандалу у Міноборони Шмигаль доручив розробити нову систему закупівель для армії
Фото: t.me/Denys_Smyhal

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив розробити оновлену систему для збалансування дотримання таємності та публічного контролю за закупівлями для армії. Про це він повідомив у Телеграм-каналі.

- Провели нараду з Міноборони, Мінекономіки, Держаудитслужбою, СБУ та ГБР щодо закупівель Міністерства оборони. Доручив розробити оновлену систему, яка збалансує дотримання таємності та публічний контроль за закупками для армії. Обов'язковим елементом такої системи має стати публікація цін на продукти та товари, – заявив Шмигаль.

Як зазначив голова Кабміну, для реалізації цього завдання буде створено робочу групу, яку очолить міністр економіки. Члени групи розглянуть питання створення окремого розділу в Prozorro для військових потреб.

Напередодні навколо Міноборони спалахнув скандал, через оприлюднені журналістами дані про контракти Міністерства оборони, за якими нібито закуповуються продукти для ЗСУ. Опубліковані документи нібито свідчать про те, що чиновники закупили продукти дорожчі за роздрібні ціни в столичних супермаркетах.

Після скандалу заступник міністра оборони В'ячеслав Шаповалов, який відповідає за тилове забезпечення української армії, пішов у відставку. У Міноборони заявили, що такий крок дозволить зберегти довіру суспільства та міжнародних партнерів та забезпечити об'єктивність при додаткових уточненнях та можливих розслідуваннях.