Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Чи збережеться монобільшість - у партії «Слуга народу» йдуть великі чистки

Чи збережеться монобільшість - у партії «Слуга народу» йдуть великі чистки
Фото: rada.gov.ua​

Півтора дні знадобилось команді президента, щоб зреагувати на скандал з вояжем народного депутата Миколи Тищенка в Таїланд. Парламентаря показово «виключили» зі складу парламентської фракції та партії «Слуга народу». Кулуарно обговорюється, що «формулу Тищенка» відпрацюють, можливо, ще на 20 депутатах.

Нова команда для нового політичного циклу

Президент Володимир Зеленський розпочав формування та укріплення нової команди, яка піде з ним на новий політичний цикл. Таку думку KP.UA висловив політолог Руслан Бортнік, коментуючи питання про виключення Миколи Тищенка та прогнозуючи нові кадрові рішення в парламентській фракції «Слуга народу».

- Від найбільш одіозних та токсичних фігур, в тому числі і в середині фракції, будуть позбавлятись дуже швидко. І старі заслуги та вірність чиновників/парламентарів не будуть більше братися до уваги. На перше місце виходять репутація та авторитет в очах західних партнерів і питання довіри українського суспільства. Також на порядку денному - формування нової команди президента на нові вибори. Тому ми будемо свідками, як у Зеленського продовжать чистити свої ряди до нового політичного циклу, який стартує після повноцінної військової стабілізації, - вважає Руслан Бортнік.

Як прогнозує політтехнолог Тарас Загородній, пропрезидентська фракція може втратити найближчим часом до 20 штиків.

- Так, виключення з фракції «Слуга народу» продовжаться. Десь до 20 парламентарів можуть попросити на вихід. Але я не думаю, що "довиключаються" до того, щоб «слуги» втратили статус монобільшості, - аналізує Тарас Загородній.

В експертних колах прогнозують, що в зоні ризику опинились парламентарі, чиї прізвища звучали в гучних інформаційних та корупційних скандалах, а також депутати, якими зацікавились антикорупційні органи типу НАЗК, НАБУ, САП.

У зоні ризику навіть Шуляк

Парламентар від фракції «Слуга народу» Олександр Качура в коментарі KP.UA повідомив, що він не чув, що на вихід з фракції готують до 10-20 колег.

- Не маю такої інформації. Але за майже чотири роки роботи став розуміти, що нічого не можна виключати, - сказав Качура і додав, що очищення влади має відбуватися і буде продовжуватися. - На моє переконання у всіх гілках влади та на всіх рівнях. І це стосується всіх держаних інституцій та органів місцевого самоврядування. Це внутрішній виклик який ми маємо вирішити. Після нашої перемоги ми маємо жити в іншій країні де не буде місця неефективності, договірнякам та корупції.

У той же час один із нардепів-«слуг» на правах анонімності повідомив KP.UA, що дискусійним наразі лишається питання звільнення з посади голови партії та виключення з фракції Олени Шуляк.

- Токсичність Олени після ухвалення закону про містобудування та скандалу з пораненим бійцем не знижується. До того ж в інформаційному полі останнім часом активно підігрівається увага до доньки Шуляк - вона всі 11 місяців повномасштабної війни працювала в компанії представника забороненої партії ОПЗЖ та дозволяла собі показово-мажорний спосіб життя в Європі. Тому можуть бути кадрові рішення й по Шуляк, - розповідає наш співрозмовник. – З іміджевої точки зору, це було б гарне рішення для політсили.

Тим часом

Ще мінус три ОПЗЖшники

Наступного тижня кількість депутатського корпусу Верховної Ради може зменшитись на три особи. Заяви про складання депутатських мандатів написали три представника колишньої фракції ОПЗЖ – Наталія Королевська, Юрій Солод та Олег Волошин. Відповідну інформацію підтвердив співголова партії та фракції Юрій Бойко.

Депутати, які попросились у відставку, з моменту повномасштабного воєнного вторгнення Росії в Україну знаходились поза межами країни, участі в пленарних засідання Верховної Ради не брали.

В тему

В Кабміні очікується нова кадрова хвиля

Вже 7 лютого можливі зміни в Уряді Дениса Шмигаля. Кулуарно ширяться чутки, що без міністерських портфелів можуть лишитись відразу вісім міністрів: реінтеграції – Ірина Верещук, з питань ветеранів – Юлія Лапутіна, освіти – Сергій Шкарлет, спорту – Вадим Гутцайт, енергетики – Герман Галущенко, стратегічної промисловості – Павло Рябікін, культури – Олександр Ткаченко, екології – Руслан Стрілець.

- Колеги, ніхто одразу 8 міністрів звільняти не збирається. Зачекайте. Я вам обов’язково напишу, скільки і кого, коли це буде остаточно відомо. Поки відомо точно тільки про одного, всі інші обговорюються ще, - написав у своєму телеграм-каналі народний депутат Ярослав Железняк

Нібито на 100% вирішене питання лише щодо звільнення міністра спорту Вадима Гутцайта, який очолив Національний олімпійський комітет.