14 червня
Завантажити ще

Як безкоштовно поміняти старі лампи на економні

Як безкоштовно поміняти старі лампи на економні
Фото: PublicDomainPictures із сайту Pixabay

Вже від січня українці зможуть безкоштовно поміняти старі лампи розжарювання на нові світлодіодні, які допомагають заощаджувати електрику. Такі лампи до України поставить Європейський Союз. Про це повідомляє Міністерство економіки.

- Щоб знизити навантаження на енергетичну інфраструктуру, нам доводиться впроваджувати різні, зокрема й нетрадиційні заходи щодо енергоефективності, - зазначила перший віцепрем'єр-міністр, міністр економіки України Юлія Свириденко у прямому ефірі Національного телемарафону.

Як повідомляють у Міністерстві економіки, LED-лампи споживають на 7-10% менше електрики, що допоможе великою мірою розвантажити енергосистему.

За словами міністра економіки, у пікові години заміна лампочок на економніші допоможе скоротити енергоспоживання на 1,5 гігавата електроенергії по країні в цілому. Це чимало – якщо поміняти 50 мільйонів старих ламп на світлодіодні, можна розвантажити один реактор атомної електростанції. Безкоштовно обіцяють поставити трохи більше половини від цієї кількості.

Як уже писала «КП» в Україні», щоб допомогти нашій енергетиці, Європейський Союз відправить до України 30 мільйонів лампочок. Програма має стартувати вже на початку наступного року.

Як зазначають у Міністерстві економіки, її максимально спростили, щоб скористатися можливістю заміни лампочок міг кожен. Програма діятиме протягом тривалого часу.

Як поміняти стару лампу на нову економну?

Потрібно заздалегідь оформити у відділенні «Укрпошти» або на порталі «Дія» заявку на заміну ламп. Обміняти старі лампи на нові від січня можна безкоштовно у відділеннях «Укрпошти». Максимальна кількість нових ламп, що обіцяють обміняти без доплат, – п'ять штук. Скористатися програмою можуть лише повнолітні громадяни.