Завантажити ще

Головнокомандувач ЗС Литви: НАТО має забезпечити Україну в умовах тотальної війни

Головнокомандувач ЗС Литви: НАТО має забезпечити Україну в умовах тотальної війни

Росія перейшла до тотальної війни, за умов якої ключове значення має логістика та матеріально-технічне забезпечення. На даному етапі Росія має достатньо ресурсів для ведення бойових дій, НАТО має забезпечити Україну в умовах війни такого характеру.

Про це в ексклюзивному інтерв'ю Guildhall заявив Командувач Збройних Сил Литви генерал-лейтенант Вальдемарас Рупшис.

«Росія справді перейшла до тотальної війни, вступивши в ту фазу, коли ключове значення відіграє матеріальне забезпечення та логістика. Сьогодні це забезпечення багато в чому залежить від підтримки Заходу. За моїми оцінками, країни НАТО, партнери України, усвідомили, що війна триватиме довго і жодної іншої опції, окрім як підтримати та забезпечити Україну, немає», - заявив він.

«Особливо після російської мобілізації, адже зараз навіть сліпому видно, що вони готуються до наступної хвилі наступу. І зупинитися чи змінити задум вони, можливо, можуть лише за умови, якщо побачать, що Україна має в своєму розпорядженні достатню кількість, обладнання, амуніції, озброєння та підготовлений особовий склад», - зазначив генерал-лейтенант Вальдемарас Рупшис.

«Якщо війна триватиме довго, то все залежить від ресурсів. Які ресурси у Росії, ми бачимо. Є внутрішні ресурси та вони також отримують підтримку з деяких країн, напевно, з Індії та інших держав, певно, також з Китаю. Ми повинні мати на увазі, що Росія має всі умови, щоб забезпечити власну армію амуніцією, танками, бойовими машинами – вони можуть воювати, у них також достатньо авіації», - підсумував Командувач Збройних Сил Литви.

Раніше також керівник Центру оборонних реформ, координатор міжвідомчої платформи з протидії гібридним загрозам, яка здійснює свою діяльність у рамках співробітництва Україна - НАТО, Олександр Данилюк заявив, що у війні на виснаження, яку Росія веде проти України, збереження тилу, представленого всім Західним світом, є ключовим завданням для забезпечення перемоги. За його словами, ключові зусилля спецслужб РФ спрямовані на підрив взаємин України із західними партнерами.