Завантажити ще

Помер поет Дмитро Павличко

Помер поет Дмитро Павличко
Фото: Dmytro Pavlychko / Facebook

В Україні помер поет, літературний критик та Герой України Дмитро Павличко. Про це повідомив у своєму Фейсбуці голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський.

– Сьогодні ввечері помер Дмитро Павличко. Мені щойно про це повідомив Богдан Горинь із посиланням на доньку письменника. Світла пам'ять та Царство небесне, шановний та дорогий Дмитре Васильовичу, - повідомив Сидоржевський.

Поет пішов із життя у віці 93 років. Про дату похорону та прощання з Героєм України поки не повідомляється.

Дмитро Павличко – поет, перекладач, літературний критик, публіцист, шістдесятник, громадсько-політичний діяч, 2004 року йому присвоєно звання Героя України. Кавалер ордена князя Ярослава Мудрого IV, V ступеня (1999, 2009), ордени "За заслуги" III ступеня (1997), ордена Свободи (2015), лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка (1977).

Також Павличко займався громадською та політичною діяльністю – тричі обирався народним депутатом України. У 1995-1998 роках був послом України у Словаччині, а у 1999-2002 роках – послом України у Польщі. Є одним із авторів Декларації про державний суверенітет України (1990) та першу зовнішньополітичну доктрину самостійної держави, яка передбачала нейтральний та позаблоковий статус України.