Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
24 квiтня
Завантажити ще

Володимир Зеленський вшанував пам'ять Героїв Крут

Володимир Зеленський вшанував пам'ять Героїв Крут
Фото: president.gov.ua

Володимир Зеленський вшанував пам'ять героїв Крут. Про це в неділю, 29 січня повідомив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак.

- День пам’яті Героїв Крут. Разом з Президентом Володимиром Зеленським та командою шанували пам'ять полеглих в боротьбі за незалежну Україну під час Української революції 1917-1921 років, - написав Єрмак у своєму телеграм-каналі.

На Аскольдовій могилі у Києві глава держави поклав квіти до пам’ятного хреста Героям Крут, повідомили згодом на сайті президента.

У церемонії також взяли участь секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов, міністр оборони Олексій Резніков і головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Квіти до пам’ятного хреста поклали також курсанти військових навчальних закладів.

Раніше головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив про те, що Збройні сили України гідно продовжують справу Героїв Крут. Міністерство оборони України назвало Героїв Крут першими «кіборгами».

Міністр оборони Олексій Резніков і головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Фото: president.gov.ua

Міністр оборони Олексій Резніков і головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Фото: president.gov.ua

Український інститут національної пам'яті нагадав, що 29 січня Україна вшановує героїв оборони Крут 1918 року. Бій українських воїнів проти більшовицької армії біля залізничної станції на Чернігівщині затримав ворога на чотири дні. Таким чином добровольці утримали столицю на час, необхідний для підписання Брестського мирного договору з країнами Четверного Союзу. Це означало визнання самостійної Української Народної Республіки субʼєктом міжнародних відносин. Однак, військам Муравйова вдалося заволодіти Києвом.

Найпоширенішим був міф про те, що армії Михайла Муравйова протистояли 300 слабко підготованих студентів і гімназистів. Насправді ж у бою під Крутами брали участь понад 500 вояків і 20 старшин. На озброєнні мали гвинтівки, 16 кулеметів, які підтримував саморобний бронепоїзд – 76-міліметрова гармата, встановлена на залізничній платформі. Більшість вояків-крутянців були вихованцями вищих військових навчальних закладів і мали достатньо вишколу, щоб під командуванням досвідчених старшин брати участь у бою. Під Крутами загинули, за різними оцінками, 70–100 оборонців, у тому числі 27 вояків Студентської чоти, які потрапили в полон і були вбиті. Натомість з боку більшовиків загинули щонайменше 300 вояків.

На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в районі Крут знову повторився бій між українським та російським військами, який тривав із 28 лютого до 3 березня 2022 року. За свідченнями жителів Крутянської громади, росіяни втратили в тому протистоянні близько 200 військових.

У 2022 році у День пам'яті Героїв битви під Крутами президент Володимир Зеленський заснував грошові премії найкращим курсантам та ліцеїстам військових навчальних закладів.