20 червня
Завантажити ще

Заборона на виїзд чиновників стосується непридатних до служби та жінок

Заборона на виїзд чиновників стосується непридатних до служби та жінок
Фото: Зображення Walter Knerr із сайту Pixabay

Заборона на виїзд чиновників стосується непридатних до військової служби, а також жінок. Про це речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко повідомив в ефірі національного телемарафону і коментарі УП, пише видання 29 січня.

- Треба розуміти, що це стосується чіткого переліку посадових осіб, зокрема керівної ланки, народних депутатів, суддів, прокурорів тощо, а також працівників, заброньованих за органами держвлади на період мобілізації. Особи, не придатні до військової служби, не можуть залишати Україну, якщо є в списках, наданих ДПСУ органами, означеними вище, окрім винятків, визначених для держслужбовців, - розповів речник ДПСУ.

Постанова Кабінету міністрів набула чинності і вже діє. Питання контролю покладається не лише на ДПСУ та її інспекторів на кордоні. Це відповідальність тих посадових осіб, які підпадають під норми постанови уряду, а також їхніх керівників, які видають своїм підлеглим відпустку, чи посилають у службове відрядження.

28 січня Державна прикордонна служба України пояснила, що, згідно з постановою Кабміну, посадовці та держслужбовці можуть виїжджати за кордон до своїх неповнолітніх дітей тільки якщо є батьками-одинаками. Також виїзд посадовців можливий у разі смерті членів сім’ї за кордоном та для лікування за кордоном (можна у супроводі одного з членів сім’ї першого ступеня споріднення). Голова Державної прикордонної служби може прийняти рішення про дозвіл на перетин державного кордону для посадовців у разі смерті за кордоном одного з членів сім’ї першого або другого ступеня споріднення.

27 січня Кабінет міністрів схвалив постанову, яка забороняє на час війни виїзд чиновників за кордон. Народні депутати, урядовці, представники місцевої влади, прокурори, судді та багато інших посадовців можуть перетинати державний кордон на підставі службового відрядження.

23 січня Рада національної безпеки та оборони України вирішила, що на час воєнного стану держслужбовці можуть виїжджати за межі України виключно у службові відрядження.