Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Кабмін оприлюднив постанову із забороною чиновникам та нардепам виїжджати з України

Кабмін оприлюднив постанову із забороною чиновникам та нардепам виїжджати з України

Кабінет міністрів вніс зміни до Правил перетину державного кордону, що передбачає заборону чиновникам, народним депутатам та правоохоронцям на виїзд з України за винятком робочих відряджень. Відповідну ухвалу опубліковано на урядовому порталі.

- Внести до Правил перетину державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 зміни, що додаються, - йдеться в документі.

Згідно з постановою, на час військового стану в Україні виїхати з країни дозволяється посадовцям лише на підставі відповідних рішень про службові відрядження. Повний список осіб, які потрапили під обмеження, дивіться ТУТ.

У той же час, постанова уряду передбачає виняткові випадки, в яких нардепів і чиновників можуть випустити з країни. Йдеться про посадових осіб, які є самотніми батьками із неповнолітніми дітьми. Цій категорії громадян дозволяється відвідувати дітей, які перебувають за кордоном та супроводжувати для виїзду з України.

Також виїхати за кордон чиновники зможуть у разі смерті одного із близьких членів родини. У таких випадках рішення про дозвіл пропуску через держкордон приймається головою Держприкордонслужби.

Ще один випадок, у якому посадовцям можуть дозволити перетнути кордон - необхідність лікування за кордоном. Для цього чиновник чи депутат має надати документи з правом на виїзд із країни та листа міністра охорони здоров'я про узгоджений з іноземною стороною перелік осіб, яких заклади охорони здоров'я іноземних держав можуть прийняти для лікування за кордоном.