Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

У Білому домі готові «дуже обережно» обговорити постачання Україні літаків F-16

У Білому домі готові «дуже обережно» обговорити постачання Україні літаків F-16
Фото: Ints Kalnins/REUTERS

США готові «дуже обережно» обговорювати з Києвом і союзниками ідею постачання винищувачів F-16 в Україну. Як пише Reuters, про це заступник радника Білого дому з питань національної безпеки Джон Файнер заявив в американському телеефірі.

- Ми не виключали жодних конкретних систем. Ми намагалися пристосувати нашу допомогу до тієї фази бою, в якій перебувають українці, - зауважив Файнер, відповідаючи на питання про надання Україні американських винищувачів F-16.

При цьому заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх на пресбрифінгу в міноборони США не підтвердила і не спростувала наміри надати Україні винищувачі F-16. За її словами, Сполучені Штати «не збираються нічого прибирати зі столу» широких обговорень допомоги Україні.

Сінгх повторила позицію офіційного Вашингтона, що США мають намір «забезпечувати Україну тим, що їй потрібно в короткостроковій і довгостроковій перспективах».

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба запевнив, що тема надання Україні літаків зрушила з мертвої точки. Він наголосив, що українська сторона донесла до партнерів думку, що цього року нам необхідно отримати всі необхідні для перемоги типи озброєнь.

Американська компанія Lockheed Martin, що є виробником F-16, також вже заявила про готовність постачати літаки до європейських країн, які вирішать передати ці ж винищувачі Україні. 

F-16 - одномоторний багатофункціональний легкий винищувач. Його основні особливості  - безкаркасний купол для гарної видимості, бічний джойстик для полегшення керування під час маневрування, катапультне крісло, яке може відхилятися на 30 градусів від вертикалі, щоб зменшити вплив перевантажень на пілота, а також система керування fly-by-wire, яка допомогає стабілізувати керування польотом.  

F-16 має внутрішню гармату М61 Вулкан, а також 11 місць для встановлення зброї та іншого обладнання. Офіційна назва F-16 - «Бойовий сокіл», але його екіпажі зазвичай використовують «Viper» (Гадюка) через уявну схожість зі змією, а також із вигаданим винищувачем Colonial Viper в телевізійній програмі Battlestar Glactica, яка транслювалася під час прийняття F-16 на озброєння.