14 червня
Завантажити ще

Експерти МАГАТЕ зафіксували потужні вибухи поблизу Запорізької АЕС

Експерти МАГАТЕ зафіксували потужні вибухи поблизу Запорізької АЕС
Фото: ОЛЕКСАНДР ЄРМОЧЕНКО/REUTERS

Місія Міжнародного агентства з атомної енергії, яка присутня на Запорізькій атомній електростанції, зафіксувала вибухи поблизу об'єкту. Про це повідомляє прес-служба МАГАТЕ.

- Деякі вибухи сталися на деякій відстані від найбільшої в Європі атомної електростанції, тоді як інші здаються набагато ближчими до самої установки. Учора близько 10:00 за місцевим часом було чути вісім сильних вибухів, від яких вібрували вікна офісів на заводі, сьогодні їх побільшало, - йдеться у повідомленні.

Як зазначив гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі, ці вибухи свідчать про бойові дії, які ведуться поблизу АЕС. У зв'язку з цим він наголосив на важливості узгодження та впровадження зони ядерної безпеки навколо об'єкта якнайшвидше.

- Я вже кілька місяців закликаю до створення Зони ядерної безпеки та захисту на Запорізькій АЕС. Я вдячний за потужну підтримку, яку я одержав від багатьох світових лідерів, у тому числі в Європі, але потрібно більше. Ми не можемо зупинитися, – сказав Гроссі.

Також гендиректор МАГАТЕ повідомив, що електропостачання ЗАЕС, як і раніше, нестійке, оскільки шість реакторів залишаються зупиненими, а два продовжують працювати в режимі гарячого зупинки для постачання парою і теплом станції та найближчого міста Енергодар.