Завантажити ще

"Танкове привітання": Шольц поспілкувався із Зеленським після рішення про передачу Leopard 2

Фото: facebook.com/andrij.sybiha.7

Президент України Володимир Зеленський та канцлер Німеччини Олаф Шольц провели телефонну розмову після рішення Берліна щодо передачі танків Leopard 2 для українських захисників. Про це повідомляє заступник керівника Офісу президента Андрій Сибіга.

– Танкове привітання – саме так охарактеризую щойно проведену розмову президента Зеленського з канцлером Шольцем, – написав заступник керівника Офісу президента Андрій Сибіга. У свій день народження Зеленський отримав підтвердження про рішення Німеччини розпочати постачання танків Leopard 2 Україні, а також про надання дозволу третім країнам постачати танки цього типу.

Шольц провів розмову із Зеленським перед виступом у німецькому парламенті. Тобто коли рішення вже було прийняте, але не озвучене. За словами Сибіга, найкращого привітання для президента держави і бути не може.

- Мені здається, що це закономірно - отримувати саме такі поздоровлення саме президентом Зеленським і гарний приклад для інших лідерів у сьогоднішніх привітаннях. Впевнений, так і буде, – додав він.

За інформацієюSky News, канцлер під час розмови із Зеленським сказав, що відправляти зброю до України - це правильно. Але додав, що хоче уникнути ескалації війни.

- Причина викликів, які стоять перед нами, – це страшна загарбницька війна проти України. Жахлива війна, де принципи, про які ми домовилися в Європі, були піддані сумніву, - сказав він.

Німеччина поставить Україні 14 танків Leopard 2 та дозволить іншим країнам реекспорт німецьких танків, йдеться у заяві канцлера Німеччини Олафа Шольца. Танки надійдуть із запасів збройних сил Бундесверу. Очікується, що адміністрація президента США Джо Байдена оголосить у середу, що надішле Україні танки Abrams.