Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
12 квiтня
Завантажити ще

Представники українських церков вперше разом зустрілися з Папою Римським у Ватикані

Представники українських церков вперше разом зустрілися з Папою Римським у Ватикані
Фото: Vatican Media/ugcc.ua

Представники українських церков вперше разом зустрілися з Папою Римським у Ватикані. Папа Франциск прийняв делегацію Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій у середу, 25 січня, перед загальною аудієнцією. Папа Римський запевнив у своїй близькості до України, зазначивши, що регулярно приймає посланців президента Володимира Зеленського та перебуває у діалозі з представниками українського народу.

- Дякую вам за цю вашу єдність, це для мене багато значить. Це схоже на дітей у родині, де один десь там, інший – деінде, але коли мама хвора, всі збираються разом, – цитує його Vatican News.

Папа Франциск згадав про те, що з дитинства знайомий з українською літургією, й відтоді зростає його симпатія до України. 

- Не сумнівайтеся, я молюся за вас! Ношу вас у своєму серці та благаю Бога, щоб Він змилувався над цим настільки відважним народом! – запевнив Папа Римський і привітався з кожним делегатом окремо.

Глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук написав на своїй сторінці у фейсбуці, що передав Святійшому Отцеві списки полонених медиків, які отримав напередодні від ради Ордену святого Пантелеймона.

Це перший візит українського міжконфесійного об’єднання до Ватикану. Попередня зустріч із головою Католицької церкви відбулася у Києві 24 червня 2001 року в рамках візиту до України Івана Павла ІІ. Посол України у Ватикані Андрій Юраш розповів, що посольство почало розвивати ідею візиту після зустрічі з Папою Франциском у серпні. До Ватикану, зокрема, приїхали предстоятель Православної церкви України Епіфаній, глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук, верховний муфтій України Ахмед Тамім, головний рабин Києва та України Яків Дов Блайх, єпископ української єпархії Вірменської апостольської церкви Маркос Оганесян.

До складу Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) входять 16 церков та релігійних організацій і 1 міжцерковна організація. Рада представляє більше ніж 90% усіх релігійних організацій України. Головуючим у ВРЦіРО наразі є єпископ Української лютеранської церкви В'ячеслав Горпинчук.