Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
18 квiтня
Завантажити ще

Зеленський закликав світ зупинити агресора, який блокує постачання продовольства

Зеленський закликав світ зупинити агресора, який блокує постачання продовольства
Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Президент Володимир Зеленський запевнив, що Україна й надалі буде сумлінним та відповідальним учасником глобальних відносин на ринку продовольства. При цьому він закликав світ до більшої рішучості та співробітництва для зупинення агресій, які ламають продовольчий ринок. Про це він заявив на Конференції міністрів сільського господарства у Берліні, повідомляє Telegram президента.

Зеленський сказав, що Україна докладає сили, щоб на родючих ґрунтах росла пшениця, а не вирви від вибухів. За його словами, прямо зараз, коли точаться дискусії на цьому форумі, понад сто суден - перевізників продовольства стоять у черзі поблизу Босфору. І все тому, що вони мають пройти огляд, а російські представники в Туреччині блокують цей огляд. Судна затримують на тижні, додав український лідер.

– Для Європи це означає зростання цін. Для Азії це означає зростання загрози соціальній нестабільності. Для Африки, для таких країн, як Ефіопія чи Судан, це означає порожні столи тисяч і тисяч сімей... Це означає, що світ потребує більшої рішучості та більшої співпраці для того, щоб зупиняти агресії, які ламають продовольчий ринок. Щоб зупиняти будь-яку державу, яка блокує море та знищує ланцюжки постачання продовольства. Щоб притягати до відповідальності будь-якого тирана, який намагається зробити голод інструментом своєї політики, – сказав Зеленський.

Президент заявив, що до повномасштабного вторгнення Росії Україна щомісяця відправляла на експорт 6,5 млн. тонн продовольства. Через російську агресію та дії Росії щодо блокування українського експорту продовольства поставки скоротилися вдвічі. Він додав, що якщо порахувати це не в тоннах, а в житті, то це щонайменше 200 млн осіб у різних країнах на трьох континентах - в Африці, Азії та Європі, для яких погіршився доступ до продовольства.