14 липня
Завантажити ще

Резніков і Кулеба запросили німецькі танки Leopard 2 у 12 країн

Резніков і Кулеба запросили німецькі танки Leopard 2 у 12 країн
Фото: facebook.com/reznikovoleksii

Дмитро Кулеба та Олексій Резніков запросили у 12 країн постачання танків німецького виробництва Leopard 2. Міністр закордонних справ України та міністр оборони вранці, 19 січня, оприлюднили спільну заяву.

- Ми вітаємо сміливе і дуже своєчасне рішення Великої Британії щодо передачі Україні першого ескадрону танків Challenger 2. Але цього недостатньо для досягнення оперативних цілей. Тому ми звертаємося до держав, які мають на озброєнні танки Leopard 2, зокрема Греції, Данії, Іспанії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Португалії, Туреччини, Фінляндії, Швеції. Ми гарантуємо, що ми використовуватимемо цю зброю відповідально і винятково для захисту територіальної цілісності України у міжнародно визнаних кордонах, - йдеться у ній.

Кулеба та Резніков попросили й інші держави, які мають відповідні можливості, приєднатися до створення “міжнародної танкової коаліції” на підтримку України.

Міністри зазначили, що “Росія ще зберігає значну перевагу у кількості військ, озброєнь та військової техніки”, “загроза нового повномасштабного наступу російських сил є дуже реальною”.

Західні партнери України насамперед передавали переважно радянські зразки танків. 11 січня президент Польщі Анджей Дуда заявив, що країна готова надати Україні роту танків Leopard у рамках міжнародної коаліції союзників, одним із яких стане Польща.