22 травня
Завантажити ще

Зеленський і Штайнмаєр поговорили в річницю дипломатичних відносин між країнами

Зеленський і Штайнмаєр поговорили в річницю дипломатичних відносин між країнами
Фото: bundespraesident.de

Володимир Зеленський провів розмову з Франком-Вальтером Штайнмаєром у день 31-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Німеччиною. Про це повідомив Офіс президента. Перемовини відбулися у форматі відеоконференції. Президент України детально поінформував співрозмовника про ситуацію на фронті. 

- У контексті підготовки зустрічі міністрів оборони країн-партнерів у форматі «Рамштайн» Володимир Зеленський акцентував на необхідності нарощування оборонної підтримки України з метою створення умов для подальшого звільнення окупованих українських територій, - йдеться на сайті президента.

Окрему увагу сторони приділили обговоренню дипломатичного процесу з реалізації української формули миру. Зеленський сказав, що Київ покладається на лідерську роль Німеччини в імплементації формули.

- Ми маємо спільно наближати цей момент. І я думаю, що в нас є всі шанси цього року отримати довгоочікуваний мир і перемогу здорового глузду над агресією, - заявив глава держави.

Володимир Зеленський відзначив важливість ухвалених на початку цього року керівництвом Німеччини нових оборонних рішень, допомогу Німеччини в посиленні протиповітряної оборони України системою IRIS-T, а також рішення про надання ЗРК Patriot та бойових машин піхоти Marder. Окремо президент подякував за рішення Бундестагу про визнання Голодомору геноцидом українського народу.

На сайті Федерального президента Німеччини сказано, що обидва президенти погодилися, що німецько-українські відносини ніколи не були такими тісними й важливими за 31 рік, як наразі з огляду на російсько-загарбницьку війну. 

- Німеччина твердо стоїть на вашому боці! Ми підтримуємо Україну політично, гуманітарно, фінансово та військово - тим, що можемо і що необхідно, у координації з нашими союзниками. Ми продовжуватимемо це робити, - запевнив Штайнмаєр.

Раніше у вівторок канцлер ФРН Олаф Шольц повідомив, що новим міністром оборони Німеччини став Борис Пісторіус. З 2013 року він обіймав посаду міністра внутрішніх справ Нижньої Саксонії. Крістін Ламбрехт пішла з посади міністра оборони 16 січня.

У жовтні Франк-Вальтер Штайнмаєр відвідав Корюківку на Чернігівщині під час свого першого візиту до України у період війни. Через кілька хвилин після прибуття президентові Німеччини довелося пройти до бомбосховища через повітряну тривогу.

Зеленський поговорів зі Штайнмаєром. Фото: president.gov.ua

Зеленський поговорів зі Штайнмаєром. Фото: president.gov.ua