Завантажити ще

Штайнмаєр ховався у бомбосховищі через повітряну тривогу на Чернігівщині

Штайнмаєр ховався у бомбосховищі через повітряну тривогу на Чернігівщині
Фото: twitter.com/MatthiasDeiss

Франк-Вальтер Штайнмаєр відвідав Корюківку на Чернігівщині під час свого першого візиту до України у період війни. Через кілька хвилин після прибуття президенту Німеччини довелося пройти до бомбосховища через повітряну тривогу.

- Розмова федерального президента з жінками Корюківки на півночі України мала відбутися в укритті після повітряної тривоги. «Ми чуємо це майже щодня», - кажуть вони, і тепер часто просто ігнорують сирену, - написав у своєму твітері заступник керівника берлінської студії телеканалу ARD Маттіас Дайс.

Штайнмаєр провів в укритті близько години. Разом з ним у бомбосховищі були мер Корюківки Ратан Ахмедов, начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус, посол ФРН в Україні Анка Фельдгузен, перекладачі та охорона.

Повітряна тривога тривала в Чернігівській області з 11:29 до 12:36. Франк-Вальтер Штайнмаєр має повернутися до Києва та зустрітися з президентом України Володимиром Зеленським.

Штайнмаєр вже був у місті Корюківка рік тому. У жовтні 2021 року президент Німеччини приїхав, щоб вшанувати пам'ять жертв Корюківської трагедії. У березні 1943 року в Корюківці нацисти вбили всіх жителів, а містечко спалили. У матеріалах Нюрнберзького процесу трагедію визначено як наймасовіше знищення місцевого населення на окупованих територіях за період Другої світової війни. 

У 2022 році корюківська громада була окупована Росією з 24 лютого до 5 квітня та фактично відрізана від України.