23 вересня
Завантажити ще

Британія направить Україні найбільший пакет допомоги з початку війни, в який увійдуть танки Challenger 2

Британія направить Україні найбільший пакет допомоги з початку війни, в який увійдуть танки Challenger 2

Україна отримає від Великої Британії нову військову допомогу. Цей пакет стане найбільшим від Лондона від початку вторгнення Росії. Про це повідомив у своєму телеграм-каналі глава офісу президента Андрій Єрмак.

За його словами, до нового пакету допомоги увійдуть 14 танків "Challenger 2", 30 гармат AS90 та 100 одиниць бронетехніки, включаючи БТР "Бульдог". Також наша країна отримає десятки БПЛА, 100 тисяч артилерійських снарядів, 100 "удосконалених ракет" та запчастини для підтримки українських танків та броньованих машин.

Цю інформацію підтвердив міністр оборони Великобританії Джон Хілі. Він заявив у коментарі "The Guardian", що Україні потрібно більше об'єднаної військової могутності, щоб «вийти з безвиході на поле бою». Британський міністр вважає, що 2023 рік стане "вирішальним роком" у війні.

- Ось чому цей перший пакет військової допомоги Великобританії на 2023 рік із танками, артилерією, машинами піхоти, боєприпасами та ракетами отримав найповнішу підтримку лейбористів. Challenger 2 - це танк світового класу, і він може допомогти Україні повернути втрачені позиції та скоротити втрати українців, - сказав Хілі.

Напередодні американські ЗМІ повідомляли, що Британія розглядає передачу Україні танків Challenger 2, що матиме величезне значення – цей крок може спонукати інші країни ухвалити аналогічні рішення. Пізніше влада країни підтвердила, що Україна отримає від Лондона бойові танки. Британія стала першою західною країною, яка надала Україні сучасні танки для важких боїв.