Радник глави Офісу президента Олексій Арестович, який напередодні потрапив у гучний скандал через заяву про те, що до будинку в Дніпрі ракета потрапила після її збиття силами ППО, визнав свою помилку. За його словами, під час прямого ефіру він отримав інформацію від свого знайомого, який раніше служив у силах ППО, і просто не встиг її перевірити. Про це Арестович написав у соцмережах.
Він пояснив, що під час прямих ефірів постійно одержують інформацію від експертів та військовослужбовців. Саме тому він постійно дивиться в телефон. І не завжди є можливість оперативно перевірити отриману інформацію, оскільки різні джерела можуть суперечити один одному.
- Думаєте, чому я весь час дивлюсь у телефон? Щоб дати найкращу інформацію...
У мене перед самим ефіром закінчився непростий інформаційний захід. Я вже був у стані, коли засинав на ходу і ледве повертав язиком. Я швидко звірив новини в десять хвилин, що залишилися, побачив різні версії і вирішив їх обговорити в ефірі... Мій товариш, колишній ПВОшник, йшов вулицею в момент влучення. Він мені сказав, що на 100% чув два вибухи і впізнав перший як роботу ППО. Досі він не помилявся. І був упевнений, що ракету збили, – пояснив Арестович.
При цьому він визнав, що припустився прикре помилки у формулюванні і мав озвучити, що це лише версія. Крім того, варто було сказати, що є й інші версії подій - зокрема, пряме попадання ракети до житлового будинку, що й підтвердилося.
Увечері 14 січня росіяни вдарили ракетою Х-22 багатоповерхівкою в Дніпрі, внаслідок чого загинуло щонайменше 23 людини. Після цього радник Офісу президента Олексій Арестович у прямому ефірі припустив, що на будинок у Дніпрі могла впасти російська ракета, збита українським ППО.
У Збройних Силах України таке припущення Арестовича спростували та заявили, що не мають коштів, здатних збивати крилаті ракети Х-22. Військові наголосили, що з початку повномасштабної війни Росія випустила територією України понад 210 ракет цього типу і жодна з них не була збита засобами протиповітряної оборони. У Міністерстві попросили звертати увагу лише на офіційні повідомлення та перевіряти будь-які "гучні" повідомлення.