Завантажити ще

Суркіса і Шуфрича виключили зі складу НОК за власним бажанням

Суркіса і Шуфрича виключили зі складу НОК за власним бажанням
Фото: Glavkom NN з російська Вікіпедія

Жана Беленюка, Георгія Зубка, Євгена Проніна, Андрія Шевченка, Григорія Суркіса, Нестора Шуфрича та Андрія Кожемʼякіна виключили з Національного олімпійського комітету України за власним бажанням. У голосуванні взяли участь 107 людей, з яких 100 проголосували за, один — проти, а шестеро утрималися. Трансляція засідання НОК велась у прямому ефірі на YouTube.

На засіданні віцепрезидентом НОК обрали Олександра Крикуна – відомого легкоатлета, що спеціалізується у метанні молота, призера Олімпійських ігор. Його кандидатуру підтримали 99 учасників засідання. 

Скандал виник через те, що членами НОК стали народні депутати забороненої в Україні партії "ОПЗЖ" Нестор Шуфрич та Григорій Суркіс. Андрій Шевченко та Жан Беленюк, які теж стали членами НОК, через це подали заяви на вихід із комітету. Згодом це зробили і самі нардепи.

Президент НОК Вадим Гутцайт пояснив, що  кандидатуру Шуфрича подала Федерація стрільби з лука, яку він очолює. А Суркіс був обраний до складу НОК "згідно із його заявою як громадянина, який займається спортом і розвиває спорт".