Завантажити ще

НАТО розмістить у Румунії літаки: будуть стежити за військовою активністю РФ

НАТО розмістить у Румунії літаки: будуть стежити за військовою активністю РФ
Фото: nato.int

НАТО планує розгортання літаків дальнього радіолокаційного стеження (AWACS) в Румунії. Вони будуть розміщені там для стеження за російською військовою активністю, повідомляється  у пресрелізі Альянсу.

- Оскільки незаконна війна Росії в Україні продовжує загрожувати миру та безпеці в Європі, не має бути жодних сумнівів щодо рішучості НАТО захищати кожен дюйм території Альянсу, — прокоментувала рішення речниця Північноатлантичного альянсу Оана Лунгеску.

Літаки прибудуть на авіабазу "Отопені" поблизу румунської столиці Бухарест 17 січня і з того моменту підтримуватимуть посилену присутність Північноатлантичого альянсу в регіоні й стежитимуть за військовою активністю РФ.

Лунгеску додала, що AWACS може виявляти літаки за сотні кілометрів, що робить їх ключовим засобом для стримування та оборони НАТО.

Літаки AWACS здійснюють регулярне патрулювання над Східною Європою та регіоном Балтійського моря для відстеження російських військових літаків поблизу кордонів НАТО з лютого 2022 року.

Найближчими днями літаки AWACS розпочнуть розвідувальні польоти виключно над територією Північноатлантичного альянсу. Планується, що місія триватиме кілька тижнів.

Новини по темі: НАТО Румунія