Завантажити ще

Україна може отримати новітні танки "Леопард"

Україна може отримати новітні танки
Фото: commons.wikimedia.org / Bundeswehr-Fotos

США підтримають передачу Україні німецьких танків "Леопард-2". Про це повідомила голова оборонного комітету Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман.

"Це було підтверджено під час мого візиту до Вашингтона під час усіх дискусій у Державному департаменті, Конгресі та Сенаті", - зазначила вона. За словами голови комітету, американські партнери очікують, що Німеччина виконає свої зобов'язання. "Ми не повинні залишати Україну віч-на-віч з агресією. Вам потрібні танки", - зазначила Штрак-Циммерман.

«Леопард-2» кращий за радянські та російські танки

Танк «Леопард-2» (див. головне фото) та його модифікації є на озброєнні ФРН, Швеції, Бельгії, Данії, Нідерландів, Іспанії, Норвегії, Фінляндії, Польщі, Туреччини та інших країн. Греція налагодила і ліцензійне виробництво «Леопард-2». На даний період "Леопард-2" є основним танком Західної Європи та блоку НАТО і лідирує серед закордонних танків за кількістю країн, де він знаходиться на озброєнні.

«Леопард-2» кращий за радянські та російські танки. На ньому встановлена ​​120 мм гармата Rh44. У боєукладці першої черги у вежі заряджено 15 пострілів, загальний боєкомплект - 42 постріли. Решта боєкомплекту (27 пострілів) знаходиться у вкладці, розміщеній у відділенні управління, ліворуч від місця водія. Для танка розроблено чотири типи бронебійних підкаліберних снарядів DM-13, DM-23, DM-33, DM-43 та DM-53.

При подальшому вдосконаленні боєприпасів кінетичної дії від DM-33 до DM-43 розроблено більш ефективний снаряд кінетичної дії LKE II (DM-53) з більш високою пробивною здатністю, що одночасно зі збільшенням довжини ствола гармати L-55 значною мірою сприяє підвищенню вогневої потужності.

Двигун потужністю 1500 л. с. дозволяє бойовій машині розвивати швидкість до 70 км/год. Сучасні модифікації Leopard-2 поєднують найбільш передові розробки в галузі броні, озброєння та обладнання. Танки оснащені комбінованою багатошаровою бронею із захистом від зброї масового ураження. Початкова броня надалі зазнала безліч значних модифікацій, як і система управління вогнем. Гладкоствольні гармати Rheinmetall калібром 120 мм мають стабілізацію у двох площинах. Додатково встановлені два кулемети 7,62 мм – спарений з гарматою та зенітний. Також на вежі встановлені димові мортири, що створюють завісу.

Комп'ютерна система наведення вогнем дозволяє досягти високого відсотка влучання по цілях, що рухаються. Для наведення необхідно лише поставити на ціль маркер. Система має тепловий датчик, що сприяє виявленню прихованих цілей. Leopard-2 здатний вражати цілі, що рухаються, пересуваючись по пересіченій місцевості.

Т-80 знаходиться на озброєнні як України, так і Росії. Фото: commons.wikimedia.org/w/Vitaly V. Kuzmin

Т-80 знаходиться на озброєнні як України, так і Росії. Фото: commons.wikimedia.org/w/Vitaly V. Kuzmin

Російський танк дуже «ненажерливий»

Танк Т-80 (за своїми характеристиками перший конкурент для Leopard 2) та його модифікації перебуває на озброєнні в Україні, Росії, також постачався до Південної Кореї й Республіки Кіпр, де його можливим противником може стати «Леопард-2». Наразі ймовірність воєнного зіткнення армій Росії і НАТО досить низька, але тих, хто цікавиться питаннями бронетехніки, можуть зацікавити результати порівняння цих танків.

Танк Т-80 озброєний гладкоствольною гарматою 125 мм. Швидкострільність - до 8 пострілів за хвилину в русі. В автоматизованій боєукладці танка Т-80 - 28 пострілів, загальний боєкомплект - 45 пострілів. Основним протитанковим озброєнням Т-80У є бронебійні підкаліберні снаряди 3БM-42 та 3БM-42М із сердечником, виготовленим з вольфрамового сплаву, та ЗБМ32 та 3БМ48 із сердечником із збідненого урану.

Газотурбінний 1000-сильний двигун (заради чого і створювався цей танк), потужність якого ще потім кілька разів підвищували до 1250 л. с., дійсно забезпечує високі динамічні характеристики та дозволяє танку рвати з місця. Але ж він і став справжнім головним болем в експлуатації.

По-перше, він "ненажерливий": витрата палива - 460 літрів на 100 км, і це при русі дорогами з твердим покриттям. А бездоріжжям "апетит" Т-80 ще вище. По-друге, на відміну від дизельних двигунів газотурбінні установки, які найчастіше використовуються в авіації, досить чутливі до пилу, тому для очищення повітря на Т-80 встановлена ​​ціла система фільтрів. А сам двигун вимагає регулярного ретельного та професійного обслуговування.

Думка експерта

Сергій Грабський, військовий експерт:

- «Леопарди» стануть для нас дуже потужною підмогою у війні. Ці танки інтегровані у системи бойового управління НАТО. А це означає, що в плані ефективності системи управління вони кращі за радянські зразки, які ми наразі використовуємо. Крім цього, їхні тактико-технічні характеристики також кращі. Вони розроблені на базі нових технологій. Для нас отримання цих машин є ще важливим і тим, що ми наближаємося до натовських стандартів і відходимо від радянських канонів управління армією.