30 травня
Завантажити ще

Теракт у Оленівці: омбудсмен різко відреагував на розпуск комісії ООН

Теракт у Оленівці: омбудсмен різко відреагував на розпуск комісії ООН
Фото: facebook.com/dmytro.lubinets

Розпуск комісії зі встановлення фактів теракту в Оленівці, під час якого загинули десятки українських військових, є черговою демонстрацією посередницько-нейтральної позиції ООН. Про це заявив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубинець у ефірі телемарафону.

- Ще раз, на мою думку, ми побачили посередницько-нейтральну позицію ООН. Жодного слова засудження російської сторони, яка і зробила все, щоб не допустити туди цю міжнародну місію. Тому, на мій погляд, якщо ухвалено таке рішення, то яку роботу зробіть, - наголосив Лубинець.

За його словами, якщо ООН не отримала гарантій безпеки для допуску міжнародних експертів до Оленівки, то організації необхідно "прямо сказати: Росія нас не допустила, ми її засуджуємо".

У ніч проти 29 липня 2022 року вибух пролунав на території колишньої виправної колонії в окупованій Оленівці, де утримувалися українські військовополонені, виведені із заводу "Азовсталь". Попередньо внаслідок теракту загинули щонайменше 50 українців. 22 серпня ООН створила групу для розслідування теракту в Оленівці, до якої увійшли міжнародні фахівці.

5 січня генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш розпустив місію з розслідування теракту в окупованій Оленівці Донецької області. Представники організації за п'ять місяців так і не змогли потрапити до колонії, де влаштували теракт росіяни.

Новини по темі: ООН теракт Оленівка