articles Object ( [params] => Array ( [approved] => 1 [assign] => mainstream [langid] => 2 [limit] => 12 [memcache] => 0 [order] => adate DESC [type_not] => article [where] => category IN (2829,2836,2850,2860,2871,2883,2890,2898,2921) AND adate < UNIX_TIMESTAMP() AND adate >= 1701326648 ) [langid] => [store_to_cache] => [cache_key] => articles-3984427223 [articles] => Array ( [680716] => article Object ( [absnum] => 680716 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => sili-ppo-zbili-18-z-25-rosijskikh-droniv-ta-raketu-kh-59 [title] => Сили ППО збили 18 з 25 російських дронів та ракету Х-59 [title_short] => [meta_title] => Сили ППО збили 18 з 25 російських дронів та ракету Х-59 [meta_keywords] => атака рф 1 грудня [meta_description] => Скількома БПЛА РФ атакувала Україну в ніч на 1 грудня. Скільки дронів та ракет збили сили ППО. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

У ніч на 1 грудня 2023 року РФ атакувала Україну ударними БПЛА типу «Shahed» з двох напрямків: мис Чауда – окупований Крим  та  Приморсько-Ахтарська  РФ. Також  окупанти завдали удару керованими авіаційними ракетами з повітряного простору окупованої Херсонщини, повідомили в Повітряних силах ЗСУ.

РФ застосувала дві КАР Х-59 та 25 ударних БПЛА  «Shahed-136/131». Основний напрямок удару – південь та схід країни.

В Повітряних силах наголосили, що до відбиття повітряного нападу залучено зенітні ракетні підрозділи та мобільні вогневі групи Сил оборони України. В результаті бойової роботи знищено 18 ударних БПЛА, одну керовану авіаційну ракету Х-59.

Ворожі дрони збивали у Миколаївській, Херсонській, Запорізькій та Дніпропетровській областях.

[category] => 2890 [categories] => [categories_seo] => [type] => 0 [position] => 342645 [adate] => 1701412320 [publication_date] => [adate_day] => 1701388800 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701412368 [changed] => 1701412385 [userid] => 58 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Ворожі дрони збивали у Миколаївській, Херсонській, Запорізькій та Дніпропетровській областях.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => facebook.com/GeneralStaff.ua [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 58 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 3233948566 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/0\/58\/Untitled-1(288).jpg","crop":{"x":"0","y":"16","w":"1080","h":"576"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/0\/58\/Untitled-1(288).jpg","crop":{"x":"0","y":"22","w":"1080","h":"564"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/0\/58\/Untitled-1(288).jpg","crop":{"x":"136","y":"0","w":"809","h":"608"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680666] => article Object ( [absnum] => 680666 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => verifikatsija-pensioneriv-zrostannja-tsin-i-podatkovi-perevirki-shcho-na-nas-chekaje-v-hrudni [title] => Верифікація пенсіонерів, зростання цін і податкові перевірки: що на нас чекає в грудні [title_short] => [meta_title] => Верифікація пенсіонерів, зростання цін і податкові перевірки: що на нас чекає в грудні [meta_keywords] => економічні новини, грудень2023, верифікація пенсіонерів, податкові перевірки [meta_description] => Що чекає на українців у грудні 2023: зростання цін, фізична верифікація пенсіонерів та повернення податкових перевірок. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

В останній місяць 2023 року на Україну чекає низка змін.

Верифікація: треба встигнути

Незважаючи на те що в планах уряду продовжити термін проходження фізичної ідентифікації на 3 місяці - до 1 квітня 2024 року, сьогодні останньою датою є 31 грудня 2023 року. Тому бажано встигнути підтвердити свою особу саме до цього дня. Зрозуміло, тим, кому це потрібно.

Є дві категорії пенсіонерів, яким абсолютно точно потрібно пройти ідентифікацію.

По-перше, це ті, хто стали внутрішньо переміщеними особами до 24 лютого 2022 року.

По-друге, це пенсіонери, які мешкали в Україні, отримували пенсію через відділення «Укрпошти», але потім поїхали за кордон і не оформили переведення пенсії на банківський рахунок. Таким чином, «Укрпошта» втратила можливість доставляти пенсію, і люди не отримували її понад 6 місяців.

Офіційне роз'яснення ПФУ щодо цього можна прочитати тут.

З детальною покроковою інструкцією проходження ідентифікації можна ознайомитись тут.

Грошова допомога: трохи збільшиться

Розширено програму додаткової підтримки пенсіонерів за рахунок коштів Всесвітньої продовольчої програми ООН (ЗПС ООН). Про збільшення розміру грошової допомоги повідомляє Мінсоцполітики.

У Мінсоцполітики нагадали про проєкт підтримки громадян, які проживають у зоні бойових дій, мають низьку пенсію та не отримують іншу фінансову допомогу від міжнародних організацій.

Зокрема, із серпня 2023 року таку фінансову підтримку отримують пенсіонери, які:

  • проживають на територіях активних чи можливих бойових дій;
  • мають розмір пенсії менше ніж 3 тис. грн;
  • не отримували з 1 березня 2023 р. додаткових грошових виплат від міжнародних організацій чи допомоги на проживання для ВПО.

ВПП ООН надавала таким пенсіонерам грошову допомогу на суму, якої не вистачало до 3 тис. грн – її отримують близько 270 тис. пенсіонерів.

24 листопада уряд ухвалив рішення, за яким збільшується граничний розмір пенсії для отримання додаткової грошової допомоги з 3000 грн до 3250 грн.

Податкові перевірки повертаються

У грудні припиняє дію мораторій на перевірки. Проте тимчасово, до кінця наступного року, перевірки діятимуть лише для певних категорій бізнесу.

Перевірятимуть наступні категорії платників податків:

  1. У сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції (алкоголь, сигарети, паливо).
  2. У сфері організації та проведення азартних ігор в Україні.
  3. Платники податків, які надають фінансові, платіжні послуги.
  4. Нерезиденти, які ведуть в Україні діяльність через відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва.
  5. Інші платники податків, які на основі показників, сформованих за підсумками 2021 року, відповідають одному із визначених законом критеріям:
  • мали вдвічі більшу дебіторську заборгованість, ніж кредиторську;
  • мали рівень сплати податку на прибуток менше 50% у галузі та ПДВ менше 50% у галузі;
  • річний дохід становить понад 10 мільйонів гривень, при цьому загальна сума видатків становить понад 75% від суми річного доходу.

При цьому продовжиться мораторій на:

  • проведення документальних перевірок платників єдиного податку І та ІІ груп – до 1 грудня 2024 року;
  • проведення документальних перевірок платників податків, чиєю податковою адресою є тимчасово окуповані території та території активних чи можливих бойових дій;
  • проведення фактичних перевірок за місцезнаходженням об'єктів оподаткування, які розташовані на тимчасово окупованих територіях та територіях активних/можливих бойових дій.

Курс долара: все залежить від НБУ

Експерти, опитані KP.UA, практично в один голос говорять про те, що зараз курс долара в Україні насамперед залежить від політики НБУ. Регулятор має достатньо ресурсів для того, щоб вийти на ринок і, купуючи або продаючи долари, нівелювати вплив інших факторів.

За словами аналітика Данила Моніна, навряд чи до кінця року курс перевищить значення 37 гривень за долар, але загалом, яким буде курс, знає лише Національний банк.

– У грудні дії регулятора, спрямовані на утримання курсу гривні на поточних «міцних рівнях», залежатимуть від перспектив надходжень фінансової допомоги міжнародних партнерів, – зазначив у коментарі KP.UA аналітик компанії «Центр біржових технологій» Максим Орищак. - Якщо США зможуть подолати міжпартійні розбіжності щодо бюджету, то поведінка Нацбанку в грудні залишиться незмінною. Він продовжуватиме захищати гривню великими валютними інтервенціями, тому грудневе ослаблення гривні якщо й буде, то дуже плавним та невеликим. У банках долар до кінця року коштуватиме 38,00-39,00 гривень, а на валютному ринку – 36,50-37,00 гривень.

Комуналка: тарифи залишаються без змін

Тарифи на електроенергію, газ, опалення та гарячу воду у грудні 2023-го не змінюватимуться. Вартість комунальних тарифів зафіксована до травня 2024-го, тобто якщо їх і піднімуть, то вже після закінчення опалювального сезону.

Не виключено, що у грудні на українців чекають масові відключення електроенергії. Хоча чиновники і рапортують, що повністю готові до зими, від обстрілів інфраструктури росіянами застрахуватися неможливо. А протягом ремонтних робіт та балансування системи енергетики скорочуватимуть споживання.

Продукти: напередодні свят дорожчатимуть

Перед новорічно-різдвяними святами продукти в Україні традиційно дорожчають, і цей рік винятком не буде. 

Серед основних причин зростання цін експерти називають сезонний фактор, подорожчання палива та очікування девальвації гривні після запровадження гнучкого курсу.

Загалом експерти різкої девальвації у грудні 2023-го не очікують, але не виключають, що у грудні продуктові цінники додадуть ще 5-7%.

Згідно з прогнозами, свинина подорожчає на 3-5%, а яловичина та курятина, як мінімум, не подешевшають. Не виключено, що на 7-10% подорожчають молочні продукти, і тут на перший план виходить сезонність: надої зменшуються, а витрати на утримання поголів'я холодної пори року збільшуються. Також відчутно зростуть ціни на яйця, а пік вони, ймовірно, досягнуть перед новорічними святами, як було минулого року. Також попереду на нас чекає сезонне подорожчання (мінімум на 10%) овочів та фруктів через зростання витрат на зберігання та транспортування. У зоні ризику все – від огірків-помідорів до овочів борщового набору.

[category] => 2883 [categories] => [categories_seo] => [type] => 12288 [position] => 342184 [adate] => 1701410400 [publication_date] => 1701410400 [adate_day] => 1701388800 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701341463 [changed] => 1701412158 [userid] => [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Які зміни відбудуться у країні напередодні Нового року.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => Pexels.com [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 37076 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 855922840 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/186\/8\/pexels-tima-miroshnichenko-5708217(2).jpg","crop":{"x":"0","y":"106","w":"1280","h":"682.6666666666666"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/186\/8\/pexels-tima-miroshnichenko-5708217(2).jpg","crop":{"x":"0","y":"118","w":"1279","h":"668"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/186\/8\/pexels-tima-miroshnichenko-5708217(2).jpg","crop":{"x":"0","y":"0","w":"1135.6945244956771","h":"853"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => 2 [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680715] => article Object ( [absnum] => 680715 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => rf-nastupala-bilja-robotinoho-za-dobu-zsu-znishchili-majzhe-1300-rosijskikh-okupantiv [title] => РФ наступала біля Роботиного, за добу ЗСУ знищили майже 1300 російських окупантів [title_short] => [meta_title] => РФ наступала біля Роботиного, за добу ЗСУ знищили майже 1300 російських окупантів [meta_keywords] => генштаб зведення, зведення 1 грудня [meta_description] => Яка ситуація на фронті станом на 1 грудня, що відомо про наступи РФ - дані Генштабу ЗСУ. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Розпочалася 646 доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти України. Протягом доби відбулося 82 бої. Як повідомили в Генштабі ЗСУ,  ворог завдав 1 ракетний та 71 авіаційних ударів, здійснивши  80 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.

В зоні відповідальності ОСУВ “Північ” на Волинському та Поліському напрямках оперативна обстановка залишається без суттєвих змін.

На Сіверському та Слобожанському напрямках противник зберігає військову присутність у прикордонних районах, проводить активну диверсійну діяльність, щоб не допустити перекидання наших військ на загрозливі напрямки. РФ також нарощує щільність мінно-вибухових загороджень вздовж державного кордону в Бєлгородській області.

В зоні відповідальності ОСУВ “Хортиця” на Куп’янському напрямку ворог штурмував біля Синьківки, північно-східніше Петропавлівки Харківської області та Стельмахівки Луганської області, де Силами оборони відбито 7 атак.

На Лиманському напрямку наші захисники відбили 6 атак противника в районах Серебрянського лісництва Луганської області та Торського Донецької області, де силами оборони відбито 6 атак.

На Бахмутському напрямку противник штурмував  поблизу Богданівки, Андріївки та Кліщіївки Донецької області, де українські воїни відбили 24 атаки. Сили оборони України продовжують штурмові дії південніше Бахмута Донецької області, завдають ворогу втрат у живій силі та техніці, закріплюються на досягнутих рубежах.

В зоні відповідальності ОСУВ “Таврія” на Авдіївському напрямку ворог, за підтримки авіації, не полишає спроб оточити Авдіївку. ЗСУ  тримають оборону, завдаючи окупантам значних втрат. Безуспішними були наступи  противника біля Степового, Новокалинового, Авдіївки, Тоненького, Сєверного, Первомайського Донецької області, де Силами оборони відбито 20 атак.

На Мар’їнському напрямку ворог, за підтримки авіації, безуспішно штурмував  в районах Мар’їнки та Новомихайлівки Донецької області. Тут наші оборонці відбили 10 атак.  На Шахтарському напрямку ворог не наступав.

На Запорізькому напрямку РФ 11 разів безуспішно намагалася відновити втраченого положення біля Роботиного Запорізької області. Також наші воїни відбили 4 атаки окупантів західніше Вербового Запорізької області. Водночас ЗСУ  продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському напрямку, завдаючи окупаційним військам втрат в живій силі та техніці та виснажуючи ворога вздовж всієї лінії фронту.

В зоні відповідальності ОСУВ “Одеса” на Херсонському напрямку українські воїни надалі утримують зайняті позиції на лівобережжі Дніпра, ведуть контрбатарейну боротьбу, наносять вогневе ураження по тилах противника.

Протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала 10 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки та ще 1 - по зенітно-ракетному комплексу противника. Підрозділи ракетних військ уразили 6 районів зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, 6 зенітно-ракетних комплексів, 2 склади боєприпасів, 1 радіолокаційну станції та 2 станції радіоелектронної боротьби противника.

Загальні бойові РФ з 24 лютого 2022 року:

  • особового складу ‒ близько 330040 (+1280) осіб,
  • танків ‒ 5564 (+13) од,
  • бойових броньованих машин ‒ 10372 (+32) од,
  • артилерійських систем – 7931 (+22) од,
  • РСЗВ – 912 (+2) од,
  • засоби ППО ‒ 602 (+2) од,
  • літаків – 323 (+0) од,
  • гелікоптерів – 324 (+0) од,
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня  – 5976 (+22),
  • крилаті ракети ‒ 1567 (+0),
  • кораблі /катери ‒ 22 (+0) од,
  • підводні човни - 1 (+0) од,
  • автомобільної техніки та автоцистерн – 10399 (+38) од,
  • спеціальна техніка ‒ 1137 (+13).
[category] => 2890 [categories] => [categories_seo] => [type] => 0 [position] => 342644 [adate] => 1701409998 [publication_date] => [adate_day] => 1701388800 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701409998 [changed] => 1701409998 [userid] => 58 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Генштаб оприлюднив дані щоденного зведення.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 58 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 2955552655 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/0\/58\/Untitled-1(287).jpg","crop":{"x":"0","y":"367","w":"1024","h":"546"},"action":"update","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/0\/58\/Untitled-1(287).jpg","crop":{"x":"0","y":"373","w":"1024","h":"535"},"action":"update","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/0\/58\/Untitled-1(287).jpg","crop":{"x":"0","y":"256","w":"1024","h":"769"},"action":"update","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680714] => article Object ( [absnum] => 680714 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => u-zbitomu-rosijskomu-droni-znajshli-sim-kartu-ukrajinskoho-operatora-reaktsija-kompaniji [title] => У збитому російському дроні знайшли SIM-карту українського оператора – реакція компанії [title_short] => [meta_title] => У збитому російському дроні знайшли SIM-карту українського оператора – реакція компанії [meta_keywords] => російський дрон сім-карта київстару [meta_description] => Що відомо про сім-карту Київстару в російському дроні. Як відреагувала компанія [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

У збитому російському  ударному дроні "Шахед"  знайшли батарею, модем та SIM-карту від мобільного оператора "Київстар". Про це йде мова у повідомленні  аналітиків Інституту вивчення війни (ISW) та в телеграм-канали OSINT-розслідувачів, які посилаються на відкриті українські джерела.

За зазначенням військових аналітиків, російські сили використовують українські SIM-карти від "Київстар" для керування дронами "Шахед". Ці SIM-карти надають російським силам можливість взаємодії з мобільною мережею "Київстар", що дозволяє вони відстежувати місцезнаходження та змінювати траєкторію польоту безпілотника.

[telegram post="DC8044_Info/3028" desc=""]

Реакція представників «Київстару»

У компанії заявили, що співпрацюють з правоохоронними органами, щоб запобігти подібним інцидентам. А також нагадали, що SIM-карти знаходяться в вільному доступі.

Реакція "Київстару". Фото: скріншот twitter.com/TwiyKyivstar, rbc.ua

[category] => 2898 [categories] => [categories_seo] => [type] => 0 [position] => 342718 [adate] => 1701409003 [publication_date] => [adate_day] => 1701388800 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701409003 [changed] => 1701409003 [userid] => 58 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Таким чином окупанти можуть відстежувати місцезнаходження безпілотника та коригувати його політ.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => Necro Mancer у X [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 58 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 2555267351 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/0\/58\/Untitled-1(286).jpg","crop":{"x":"0","y":"30","w":"900","h":"480"},"action":"update","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/0\/58\/Untitled-1(286).jpg","crop":{"x":"0","y":"35","w":"900","h":"470"},"action":"update","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/0\/58\/Untitled-1(286).jpg","crop":{"x":"91","y":"0","w":"718","h":"539"},"action":"update","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680713] => article Object ( [absnum] => 680713 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => izrajil-ta-khamas-prodovzhili-peremirja-shche-na-odin-den-zmi [title] => Ізраїль заявив про те, що ХАМАС порушив перемир'я та відновив бої (оновлено) [title_short] => [meta_title] => Ізраїль заявив про те, що ХАМАС порушив перемир'я та відновив бої [meta_keywords] => Ізраїль перемир'я, [meta_description] => Що відомо про продовження перемир'я між Ізраїлем та ХАМАСом станом на ранок 1 грудня. На скільки продовжено перемир'я [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Зранку у п’ятницю, 1 грудня, ЦАХАЛ заявив, що ХАМАС порушив домовленості та відкрив вогонь у бік Ізраїлю. Через це Армія оборони відновила бойові дії проти терористів, повідомляється в телеграм-каналі ЦАХАЛу. 

Напередодні даної заяви в ЗМІ повідомляли про те, що сторони досягли домовленості продовжити перемир'я в Газі ще на один - восьмий - день.  Про це повідомляє  WSJ з  посиланням на єгипетські офіційні особи. 

Наголошувалось, що сторони також домовились про звільнення ще 10 заручників, переважно жінок і дітей. Офіційного підтвердження даної інформації наразі немає.

Перемир’я почалось о 7 годині ранку 24 листопада. З самого початку планувалось, що воно буде тривати 4 дні. За цей час сторони заручниками - ХАМАС повернула 50 жінок та дітей, ізраїльська влада - 150 палестинських в'язнів. 27 листопада посередниками у переговорах виступив Катар, який успішно досяг угоди між сторонами – Ізраїлем та ХАМАС – щодо продовження чотириденного перемир'я на додаткові два дні. 30 листопада ЦАХАЛ знову повідомив про продовження оперативної паузи.

Наразі державний секретар США Ентоні Блінкен відвідує регіон, де він закликав ізраїльтян продовжити паузу та зменшити жертви серед цивільного населення, якщо бойові дії відновляться.

[category] => 2890 [categories] => [categories_seo] => [type] => 1024 [position] => 342643 [adate] => 1701405780 [publication_date] => [adate_day] => 1701388800 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701405804 [changed] => 1701407915 [userid] => 58 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Офіційного підтвердження даної інформації наразі немає.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => REUTERS/ ALBERT GEA [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 58 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 1918262595 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/0\/58\/Untitled-1(284).jpg","crop":{"x":"0","y":"64","w":"900","h":"480"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/0\/58\/Untitled-1(284).jpg","crop":{"x":"0","y":"69","w":"900","h":"470"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/0\/58\/Untitled-1(284).jpg","crop":{"x":"46","y":"0","w":"809","h":"608"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680712] => article Object ( [absnum] => 680712 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => nbu-znjav-usi-obmezhennja-na-prodazh-valjuti-naselennju [title] => НБУ зняв усі обмеження на продаж валюти населенню [title_short] => [meta_title] => НБУ зняв усі обмеження на продаж валюти населенню [meta_keywords] => НБУ продаж валюти [meta_description] => З якого числа НБУ зняв обмеження на продаж валюти населенню. Що означає зняття обмеження на продаж. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Національний банк України скасував усі обмеження для банків та фінансових установ на продаж готівкової валюти населенню. Як повідомляє НБУ, зміни набирають чинності першого грудня.

Наголошується, що це повинно сприяти мінімізації різниці між готівковим та безготівковим курсами. А також допоможе стабілізувати курсові очікування і підвищить стійкість валютного ринку.

- Де-факто наявність таких обмежень – це одна з причин множинності обмінних курсів. Відповідно знімаючи їх, ми маємо підстави очікувати, що це дасть нам змогу утримувати на мінімальному рівні різницю між курсами: готівковим та безготівковим, - зазначив голова НБУ Андрій Пишний.

На початку жовтня НБУ оголосив про введення гнучкого курсу долара. Головна мета введення була обмежити курсові коливання, уникаючи різкого ослаблення гривні чи значного її зміцнення. Це стратегічне рішення призначене для забезпечення стабільності валютного ринку.

Не менш важливим був крок, зроблений наприкінці серпня, коли НБУ дозволив банкам реалізовувати безготівкову валюту населенню на суму до 50 тисяч гривень без додаткових зобов'язань. Це призвело до помітного зниження курсу долара та сприяло підтримці фінансової легкості для населення.

[category] => 2883 [categories] => [categories_seo] => [type] => 0 [position] => 342185 [adate] => 1701404234 [publication_date] => [adate_day] => 1701388800 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701404234 [changed] => 1701404234 [userid] => 58 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Очікується, що це буде сприяти мінімізації різниці між готівковим та безготівковим курсами.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => pixabay.com [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 58 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 2073306600 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/0\/58\/Untitled-1(283).jpg","crop":{"x":"0","y":"85","w":"1280","h":"682.6666666666666"},"action":"update","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/0\/58\/Untitled-1(283).jpg","crop":{"x":"0","y":"93","w":"1279","h":"668"},"action":"update","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/0\/58\/Untitled-1(283).jpg","crop":{"x":"72","y":"0","w":"1135.6945244956771","h":"853"},"action":"update","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680708] => article Object ( [absnum] => 680708 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => ombudsmani-ukrajini-ta-rosiji-za-vzajemnoju-zhodoju-vidvidali-polonenikh-vijskovikh-z-obokh-storin [title] => Омбудсмани України та Росії за взаємною згодою відвідали полонених військових з обох сторін [title_short] => [meta_title] => Омбудсмани України та Росії за взаємною згодою відвідали полонених військових з обох сторін [meta_keywords] => [meta_description] => Український омбудсман Дмитро Лубінець відвідав 119 російських військових, які перебувають у полоні [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Український омбудсман Дмитро Лубінець відвідав 119 російських військових, які перебувають у полоні на території України. Зі свого боку, російський омбудсман Людмила Москалькова відвідала 119 українських військовополонених на території РФ. Про це Лубінець написав у Телеграмі.

- Це вдалося зробити через взаємні домовленості Офісів Уповноваженого в Україні та РФ...Працівники нашого Офісу поспілкувалися із росіянами та вкотре переконалися, що наша країна дотримується Женевських конвенцій. Кожен військовополонений ситий, забезпечений гігієнічними засобами, має право на працю, має можливість виходити на прогулянки. Щодо медичної допомоги, то вона також надається за зверненнями військовополонених. Також кожному передали гуманітарні пакунки із речами та продуктами, - написав Лубінець.

Зі слів Москалькової, українські військові також отримують медичну допомогу. Під час візиту омбудсмана їм дозволили зателефонувати родичам. Полонені українські воїни записали відеозвернення рідним, які невдовзі передадуть адресатам.

За даними Мінрегінтеграції за листопада 2023 року, у російському полоні перебувають понад 4300 українців, з яких більшість це військові.

[category] => 2871 [categories] => [categories_seo] => [type] => 9216 [position] => 342718 [adate] => 1701373376 [publication_date] => [adate_day] => 1701302400 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701373376 [changed] => 1701373376 [userid] => 24077 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Український омбудсман Дмитро Лубінець відвідав 119 російських військових, які перебувають у полоні

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 24077 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 2249062894 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/240\/77\/2023-11-30 21.41.31.jpg","crop":{"x":"0","y":"19","w":"1280","h":"682.6666666666666"},"action":"update","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/240\/77\/2023-11-30 21.41.31.jpg","crop":{"x":"0","y":"26","w":"1279","h":"668"},"action":"update","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/240\/77\/2023-11-30 21.41.31.jpg","crop":{"x":"161","y":"0","w":"959","h":"720"},"action":"update","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => 1 [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680707] => article Object ( [absnum] => 680707 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => zelenskij-u-zaporizhzhi-anonsuvav-priskorene-budivnitstvo-ukriplen-po-vsij-ukrajini [title] => Зеленський у Запоріжжі анонсував прискорене будівництво укріплень по всій Україні [title_short] => [meta_title] => Зеленський у Запоріжжі анонсував прискорене будівництво укріплень по всій Україні [meta_keywords] => [meta_description] => Володимир Зеленський після інспекції Харківської області приїхав до Запоріжжя, де провів нараду. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Володимир Зеленський після інспекції Харківської області приїхав до Запоріжжя, де провів нараду щодо анонсованого раніше будівництва укріплень по всій Україні. Про це він сказав у вечірньому відеозверненні.

- Друга нарада – фактично загальнодержавна – щодо фортифікації. На всіх основних напрямках, де потрібно посилитись, прискоритись з будівництвом споруд. Звичайно, це передусім Авдіївський, Мар’їнський та інші напрямки на Донеччині – максимум уваги. Харківщина – це Куп’янський напрямок, також оборонна лінія Купʼянськ – Лиман. І вся Харківщина, і Сумщина, і Чернігівщина, і Київська, і Рівненська область, Волинь. Також південь – Херсонська область, - заявив президент.

Зеленський також заслухав доповіді обласних рад, військових керівників, міністра оборони Рустема Умєрова та генерала Олександра Павлюка. Обговорили залучення ресурсів та інвестицій до будівництва укріплень, зокрема і приватного бізнесу.

Президент два дні знаходиться у робочій поїздці українськими регіонами. 29 листопада Зеленський відвідав Одесу, Херсон та Миколаїв, а 30 листопада Харків та Запоріжя.

[category] => 2871 [categories] => [categories_seo] => [type] => 0 [position] => 342717 [adate] => 1701372665 [publication_date] => [adate_day] => 1701302400 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701372665 [changed] => 1701372665 [userid] => 24077 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Володимир Зеленський після інспекції Харківської області приїхав до Запоріжжя, де провів нараду.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => president.gov.ua [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 24077 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 3933822211 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/240\/77\/d9e16247e10640ab96c30241cf6e6fb4_1701369494_extra_large.jpeg","crop":{"x":"0","y":"0","w":"1241","h":"662"},"action":"update","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/240\/77\/d9e16247e10640ab96c30241cf6e6fb4_1701369494_extra_large.jpeg","crop":{"x":"0","y":"0","w":"1242","h":"648.5999999999999"},"action":"update","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/240\/77\/d9e16247e10640ab96c30241cf6e6fb4_1701369494_extra_large.jpeg","crop":{"x":"159","y":"0","w":"925","h":"695"},"action":"update","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680704] => article Object ( [absnum] => 680704 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => na-zakarpatti-zaprovadzhujut-perevirku-dokumentiv-u-meshkantsiv [title] => На Закарпатті запроваджують перевірку документів у мешканців [title_short] => [meta_title] => На Закарпатті запроваджують перевірку документів у мешканців [meta_keywords] => [meta_description] => Рада оборони області ухвалила рішення запровадити перевірку документів людей на території Закарпатської області. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Рада оборони області ухвалила рішення запровадити перевірку документів людей на території Закарпатської області. Зміни набирають чинності вже із завтрашнього дня, 1 грудня. Про це повідомляє сайт Закарпатської обласної військової адміністрації.

-Будуть призначені коменданти районів та міст Закарпатської області, які визначать уповноважених осіб для здійснення перевірки документів. режиму військового становища, затвердженого ухвалою КМУ від 29 грудня 2021 року №1456, - ​​пише прес-служба ОВА.

Загальна мобілізація є оперативним механізмом поповнення лав Збройних сил, який проводиться одночасно на всій території України. Наразі заклику підлягають усі громадяни віком від 18 до 60 років, які можуть виконувати військовий обов'язок.

9 листопада президент Володимир Зеленський вкотре продовжив загальну мобілізацію. На цей раз до 14 лютого 2024 року. Тим часом, у Верховній раді працюють над новим законопроектом про заклик. Докладніше про зміни можна прочитати за посиланням.

[category] => 2898 [categories] => [categories_seo] => [type] => 0 [position] => 342717 [adate] => 1701371843 [publication_date] => [adate_day] => 1701302400 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701371843 [changed] => 1701371843 [userid] => 100103 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Наразі заклику підлягають усі громадяни віком від 18 до 60 років, які можуть виконувати військовий обов'язок.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 100103 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 1549500829 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/1001\/3\/269650062_1262972067528740_5918450913496916970_n.jpg","crop":{"x":"0","y":"85","w":"1280","h":"682.6666666666666"},"action":"update","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/1001\/3\/269650062_1262972067528740_5918450913496916970_n.jpg","crop":{"x":"0","y":"93","w":"1279","h":"668"},"action":"update","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/1001\/3\/269650062_1262972067528740_5918450913496916970_n.jpg","crop":{"x":"72","y":"0","w":"1135.6945244956771","h":"853"},"action":"update","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680706] => article Object ( [absnum] => 680706 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => anton-wellboy-povernuvsja-do-prodjuseriv-jakim-vinen-300-tisjach-dolariv [title] => Антон WELLBOY повернувся до продюсерів, яким винен 300 тисяч доларів [title_short] => [meta_title] => Антон WELLBOY повернувся до продюсерів, яким винен 300 тисяч доларів [meta_keywords] => [meta_description] => Співак Антон Вельбой повернувся на лейбл Papa Music після восьми місяців скандальних розбірок та судів. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Співак Антон Вельбой повернувся на лейбл Papa Music після восьми місяців скандальних розбірок та судів. Сторони домовилися про подальшу співпрацю над проєктом Wellboy. Про це вони розповіли у спільному дописі в Інстаграмі.

- Скандал вичерпано! Papa music та Wellboy потиснули один одному руки. Дві сторони прийняли рішення про подальшу співпрацю. Проєкт WELLBOY в лиці Антона Вельбоя продовжить своє існування та подарує ще не один хіт своїм прихильникам, сказано у спільній заяві.

У листопаді Papa music заявили, що виграли у суді справу проти Вельбоя. Його зобов'язали виплатити колишнім продюсерам 300 тисяч доларів. У Papa music тоді заявили, що готові до мирного врегулювання конфлікту та обговорення нових умов співпраці.

У квітні Антон Вельбой достроково розірвав контракт із лейблом Papa Music і почав виступати під новим ім'ям ANTON VELBOI. Лейбл має права на бренд Wellboy і весь цей час продовжував випускати треки, використовуючи штучний інтелект та технологію діпфейків.

З 2021 року продюсером Wellboy був Юрій Бардаш, який після початку повномасштабного вторгнення переїхав до країни-агресора Росії. Wellboy розірвав співпрацю з ним та у грудні 2022 року став частиною лейблу Papa music, який створила команда артистів та продюсерів, що працювала з Бардашем. 

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений PAPA MUSIC (@papa.music.ukraine)


 

[category] => 2850 [categories] => [categories_seo] => [type] => 2097152 [position] => 342704 [adate] => 1701370634 [publication_date] => [adate_day] => 1701302400 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701370634 [changed] => 1701370634 [userid] => 24077 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Співак Антон Вельбой повернувся на лейбл Papa Music після восьми місяців скандальних розбірок та судів.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 24077 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 264490955 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/240\/77\/406315546_17903704952875403_3402326760512342237_n.jpg","crop":{"x":"0","y":"190","w":"1080","h":"576"},"action":"update","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/240\/77\/406315546_17903704952875403_3402326760512342237_n.jpg","crop":{"x":"0","y":"176","w":"1080","h":"564"},"action":"update","format":"original"},"chronicle":{"src":"\/img\/forall\/u\/240\/77\/406315546_17903704952875403_3402326760512342237_n.jpg","crop":{"x":"90","y":"0","w":"900","h":"1350"},"action":"update","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/240\/77\/406315546_17903704952875403_3402326760512342237_n.jpg","crop":{"x":"0","y":"162","w":"1080","h":"811"},"action":"update","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/img\/forall\/u\/240\/77\/406315546_17903704952875403_3402326760512342237_n.jpg","crop":{"x":"0","y":"161","w":"1080","h":"720"},"action":"update","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"sx_mobile":{"src":"\/img\/forall\/u\/240\/77\/406315546_17903704952875403_3402326760512342237_n.jpg","crop":{"x":"0","y":"15","w":"1080","h":"1321"},"action":"update","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680702] => article Object ( [absnum] => 680702 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => antonina-khizhnjak-zajavila-pro-rozstavannja-iz-kolehoju-po-serialu-slid-oleksandrom-bodnarem [title] => Антоніна Хижняк заявила про розставання із колегою по серіалу "Слід" Олександром Боднарем [title_short] => [meta_title] => Антоніна Хижняк заявила про розставання із колегою по серіалу "Слід" Олександром Боднарем [meta_keywords] => [meta_description] => Зірки серіалу "Слід" Антоніна Хижняк та Олександр Боднар розійшлися після трьох з половиною років стосунків. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Зірки серіалу "Слід" Антоніна Хижняк та Олександр Боднар розійшлися після трьох з половиною років стосунків. Про це акторка розповіла в інтерв'ю Аліні Доротюк.

- Не склалося. Це камінгаут. Я розумію, що я не можу робити вигляд, що цього періоду життя немає. Він є. І він залишає такий дуже важкий відбиток, тому що дійсно ми були разом близько трьох з половиною років. Зараз такий момент, етап - наші стосунки закінчилися. Мені здається, що причина в мені. У мене немає до нього претензій, що він робив щось не так. Мені здається, що це якийсь класичний кризовий період, коли багато пар або одружуються, або розлучаються. За моїми відчуттями, ми просто жили на різних швидкостях і врешті-решт ця різниця зіграла свою роль, - сказала акторка.

Хижняк сказала, що ініціатором розставання була вона. За словами акторки, вони із Боднарем жили "на різних швидкостях".

- Він пише мені інколи. Мені інколи дуже хочеться йому відповідати, чи написати, чи побачити. Але я розумію, що це буде неправильно з моєї сторони, бо я знову буду давати йому якісь такі місточки надії. Всередині себе я знаю, що не можу запропонувати йому спільного майбутнього. А чисто написати йому чи побачити, щоб взяти якусь свою частку, бо мені важко це пережити, ну це дуже егоїстично. Я і так це дуже егоїстично зробила, тому що я ініціатор [розставання], - розповіла акторка.

Хижняк та Боднар познайомилися у 2020 році на зйомках детективного серіалу "Слід". У акторки є син Максим від першого шлюбу. Хижняк найбільш відома завдяки ролі Мотрі у серіалі "Спіймати Кайдаша" (2020). Також вона є акторкою дубляжу і офіційним українським голосом Дейзі Рідлі та Алісії Вікандер.

Аліна Доротюк та Антоніна Хижняк. Фото: пресслужба

[category] => 2850 [categories] => [categories_seo] => [type] => 2097154 [position] => 342703 [adate] => 1701368460 [publication_date] => [adate_day] => 1701302400 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701368491 [changed] => 1701368590 [userid] => 24077 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Зірки серіалу "Слід" Антоніна Хижняк та Олександр Боднар розійшлися після трьох з половиною років стосунків.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => пресслужба [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 24077 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 3643898302 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/240\/77\/IMG_9917-scaled.jpg","crop":{"x":"0","y":"171","w":"2559","h":"1365"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/240\/77\/IMG_9917-scaled.jpg","crop":{"x":"0","y":"185","w":"2560","h":"1336.888888888889"},"action":"none","format":"original"},"chronicle":{"src":"\/img\/forall\/u\/240\/77\/89c97f7-hyzhniak2.jpg","crop":{"x":"90","y":"0","w":"900","h":"1350"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/240\/77\/89c97f7-hyzhniak2.jpg","crop":{"x":"0","y":"154","w":"1080","h":"811"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/img\/forall\/u\/240\/77\/IMG_9917-scaled.jpg","crop":{"x":"0","y":"0","w":"2560","h":"1706.6666666666667"},"action":"none","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"sx_mobile":{"src":"\/img\/forall\/u\/240\/77\/89c97f7-hyzhniak2.jpg","crop":{"x":"0","y":"15","w":"1080","h":"1321"},"action":"none","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680703] => article Object ( [absnum] => 680703 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => zelenskij-vidvidav-shkolu-u-metro-kharkova [title] => Зеленський у Харкові спустився в метро, щоб побачити шкільні класи [title_short] => [meta_title] => Зеленський у Харкові спустився в метро, щоб побачити шкільні класи [meta_keywords] => [meta_description] => Зеленський зустрівся зі школярами, які через постійні російські обстріли змушені вчитися на одній зі станцій метро. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Президент Володимир Зеленський 30 листопада приїхав до Харкова. Він спустився у метро, щоб подивитися на шкільні класи, які там облаштували. Про це повідомили сам Зеленський та мер Харкова Ігор Терехов. 

- Був радий наочно показати пану Президенту роботу метрошколи. Адже саме завдяки йому, його команді та захисникам України нам усім вдається продовжувати жити звичайним життям навіть у воєнних реаліях і реалізовувати такі унікальні проєкти, як цей. І те, що діти Харкова сьогодні мають можливість безпечно навчатися у форматі офлайн, — ще один доказ нашої з вами незламності, - написав Терехов.

Президент України Володимир Зеленський з учорашнього дня перебуває в поїздці Україною. Він уже встиг відвідати Одесу, Миколаїв та Херсон. 

У харківській підземці облаштували 60 кабінетів для перших та других класів. Діти навчаються там лише за бажанням батьків. 

 

[category] => 2871 [categories] => [categories_seo] => [type] => 1028 [position] => 342716 [adate] => 1701367320 [publication_date] => [adate_day] => 1701302400 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701367368 [changed] => 1701373385 [userid] => 100103 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Він зустрівся зі школярами, які через постійні російські обстріли змушені вчитися на одній зі станцій метро.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => htfacebook.com/zelenskiy.official [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 24077 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 661072940 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/240\/77\/2023-11-30 20.58.28.jpg","crop":{"x":"0","y":"70","w":"1042","h":"555.7333333333333"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/240\/77\/2023-11-30 20.58.28.jpg","crop":{"x":"0","y":"76","w":"1042","h":"544"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/240\/77\/2023-11-30 20.58.28.jpg","crop":{"x":"59","y":"0","w":"925","h":"695"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) ) [categories] => [count_sql] => SELECT COUNT(DISTINCT a.absnum) cnt FROM articles a /* /ua/politics/a662335-svit-dilitsja-z-ukrajinoju-tankami-lehki-vzhe-vidpravljajut-pro-tjazhkikh-poki-shcho-dumajut */ WHERE a.approved = 1 and a.langid = 2 and NOT a.type & (32) and category IN (2829,2836,2850,2860,2871,2883,2890,2898,2921) AND adate < UNIX_TIMESTAMP() AND adate >= 1701326648 [dictsdata] => Array ( ) ) 1
30 листопада
Завантажити ще

Світ ділиться з Україною танками. Легкі вже відправляють, про важкі поки що думають

Світ ділиться з Україною танками. Легкі вже відправляють, про важкі поки що думають
Фото: commons.wikimedia.org

Незважаючи на активне постачання зброї, західні союзники України не поспішають надавати нам важке озброєння. Чим це може бути спричинено? Боязню загострення відносин із Росією чи технічними та економічними чинниками?

Франція дає колісні танки та Bastion

Франція першою заявила про надання нашій країні важких бронеавтомобілів, які часто називають колісними танками AMX-10 RC (на головному фото). Вони створені фірмою Satory Military Vehicles, спільним підприємством GIAT та "Рено", на замовлення ЗС Франції. Їхня роль - розвідувальна машина, здатна до боротьби з ворожою бронетехнікою.

Серійне виробництво тривало з 1976 по 1994 рік, загалом було випущено 457 машин цього типу. 337 надійшли на озброєння французької армії, що застосовувала їх у війні в Перській затоці та низці миротворчих операцій.

Україна також отримає від Франції бронемашини Bastion, адаптовані до будь-яких умов. Багатоцільовий БТР Acmat Bastion виробляється французькою компанією Acmat. Він класифікується як броньований повнопривідний армійський автомобіль-позашляховик.

Спочатку він був створений для французького спецназу в умовах африканського континенту, тому адаптований до різного клімату. Acmat Bastion вперше був представлений у 2010 році у Великій Британії на виставці озброєнь DSEI. У 2015 році Пентагон закупив 62 таких бронетранспортери для передачі різним місіям, які діють у країнах Африки.

Acmat Bastion побудований на шасі бронеавтомобіля VLRA. Вага БТР – 12 тонн. Він вміщує від 5 до 10 бійців десанту залежно від модифікації, екіпаж – 2 особи. Розвиває швидкість до 110 км/год, дальність ходу – 1400 км. Оснащений бронею Stanag 459, що захищає екіпаж від боєприпасів калібром 7,62 мм та уламків мін. Основне озброєння – 12,7 або 7,62 мм кулемет із можливістю дистанційного керування.

ACMAT Bastion. Фото: commons.wikimedia.org

ACMAT Bastion. Фото: commons.wikimedia.org

Україна може отримати легендарні ББМ «Бредлі»

США ще не готові дати Україні важкі танки Abrams, але ББМ (бойова броньована машина) Bradley, які воювали в Перській затоці, можуть включити вже до наступного пакету допомоги. Президент США Джо Байден підтвердив, що розглядається можливість надання Україні бойових машин Bradley для допомоги українцям у боротьбі із російським вторгненням.

БМП Bradley. Фото: commons.wikimedia.org

БМП Bradley. Фото: commons.wikimedia.org

А представник Білого дому на умовах анонімності сказав агентству Bloomberg, що США перебувають у постійному контакті з Україною щодо забезпечення, яке їй потрібне для захисту, та розглядають можливість передачі ББМ Bradley. Він додав, що бойові машини допоможуть українським військовим забезпечити "збільшення наземних бойових можливостей", а США мають велику кількість цієї техніки.

M2 Bradley – основна бойова машина піхоти, що знаходиться на озброєнні механізованих військ армії США з 1980-х років. ББМ Bradley забезпечує значне збільшення боєздатності наземних військ. На відміну від раніше наданих M113, Bradley озброєний потужною 25-мм гарматою та протитанковими комплексами TOW.

ББМ важить близько 28 тонн, пересувається на гусеничному ходу, як танк, та перевозить екіпаж із трьох осіб. Усередині Bradley може розміститися до шести додаткових бійців. Сполучені Штати мають тисячі транспортних засобів, і відправка деякої кількості в Україну не призведе до скорочення запасів у США.

- Названий на честь генерала Омара Бредлі, старшого командувача США під час Другої світової війни, "Бредлі" не має вогневої сили 120-мм "основної гармати", встановленої на "Абрамсі". Але він оснащений важкою бронею та зброєю, включаючи 25-мм ланцюгову гармату та кулемет M240. Він розрахований на швидкість до 35 миль на годину, що достатньо, щоб не відставати від "Абрамсів" в американських бойових частинах, - пояснює Washington Post.

Про готовність передачі ББМ у Білому домі заговорили одразу після того, як адміністрація Байдена оголосила про надання Україні систем ППО Patriot – найдосконалішої зброї протиповітряної оборони, яка перебуває в арсеналі США.

Танки Abrams. Фото: commons.wikimedia.org

Танки Abrams. Фото: commons.wikimedia.org

«Леопарди» раніше чи пізніше, але будуть

Посол України в Німеччині Олексій Макєєв заявив, що Берлін змінив своє ставлення до відправлення Києву основних бойових танків Leopard 2. За словами Макєєва, надія на передачу танків підкріплюється роботою. Він зазначив, що Україна порушує питання про постачання серйозної броньованої техніки фактично з першого дня повномасштабного вторгнення.

При цьому він послався на власний дипломатичний досвід і на те, що спочатку Німеччина відмовлялася надавати Україні більшість техніки зі списку, в якому були Panzerhaubitze 2000, Mars, ППО IRIS-T, "Пуми" та "Мардери".

- Тоді відповідь була "ні", а зараз ми бачимо, що велика кількість позицій із цього списку нам уже постачається, - зазначив Макєєв.

Крім цього, і німецька опозиція вимагає у Шольця ініціювати постачання танків Україні. Опозиційна фракція Християнсько-соціального союзу (ХСС) у Бундестазі закликала німецький уряд спільно з партнерами по НАТО виступити з європейською ініціативою щодо постачання Україні бойових танків західного зразка.

– Ми хочемо, щоб Україна могла реалізувати своє право на самооборону. Для цього їй потрібно більше важкого озброєння - у тому числі танки Leopard 2. Уряд Німеччини має виступити з європейською ініціативою щодо спільних постачань бойових танків, - заявив керівник фракції ХСС у Бундестазі Олександр Добриндт.

Танки Leopard. Фото: commons.wikimedia.org

Танки Leopard. Фото: commons.wikimedia.org

Думка експерта

Олег Грабський, військовий експерт:

- Зараз нам не дають танки Leopard та Abrams. Не дають, тому що вони потребують дуже серйозної логістичної системи обслуговування. Окрім цього, це дуже дорого. А всі знають, що танк під час бою на війні живе дуже недовго. Чи варто зараз гнати на війну 55-тонні машини, щоб їх спалили за лічені хвилини? Вони нам потрібні, але лише з підготовленою системою обслуговування. Ми її зараз відпрацьовуємо, але це дуже складна система. Але й самі танки, наприклад, Abrams 1992 року випуску, це не найсучасніші машини. Тому ЗСУ виграли багато операцій, не маючи жодного західного важкого танка. Крім цього, Abrams дуже витратний, з погляду споживання пального. Навіть в Іраку американці практично не використовували ці танки.