Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
15 квiтня
Завантажити ще

Успенський собор та Трапезну церкву Києво-Печерської лаври повернули в управління держави

Успенський собор та Трапезну церкву Києво-Печерської лаври повернули в управління держави

Успенський собор та Трапезну церкву Києво-Печерської лаври повернули в управління держави. Таке рішення ухвалила комісія, яка займалася інвентаризацією майна й оглядала будівлі. Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.

- За підсумками роботи комісії був підписаний відповідний Акт повернення будівель зі сторони УПЦ. Незважаючи на те, що на останнє засідання комісії не з’явився митрополит Павло, який мав підписати Акт, це не є перешкодою для повернення державного майна. Відсутність митрополита запротокольовано членами Комісії, а самі Акти, що підписані з боку Заповідника, направлено іншій стороні на ознайомлення, - сказано у повідомленні.

В комісію увійшли представники Національного заповідника, юридичної компанії «Міллер», Свято-Успенської Києво-Печерської лаври/Чоловічого монастиря/Української православної церкви, Міністерства культури та інформаційної політики України.

Частина приміщень Свято-Успенської Києво-Печерської лаври з 2013 року була в оренді в УПЦ (Московський патріархат). Перед Новим роком представники заповідника повідомили, що з 1 січня не будуть продовжувати з нею договір користування. 7 січня митрополит ПЦУ Єпіфаній проведе різдвяну службу в Успенському соборі.