Завантажити ще

Ердоган зателефонував Путіну та закликав до "одностороннього припинення вогню"

Ердоган зателефонував Путіну та закликав до
Фото: aa.com.tr

5 січня президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган провів телефонну розмову з російським лідером Володимиром Путіним. На порядку денному опинилися війна в Україні, ситуація в Сирії та питання енергетичної співпраці між країнами.
Про це повідомляє турецька агенція Анадолу.

Як розповіли в управлінні зв'язків адміністрації турецького президента, Ердоган і Путін обговорили питання енергетики, стан та перспективи турецько-російських відносин, а також регіональні процеси. Особливу увагу президенти приділили питанню війни в Україні.

У розмові Ердоган зазначив, що переговори щодо російсько-української війни вже раніше принесли позитивні результати. Такими він назвав ініціативу щодо створення зернового коридору, обміну полоненими та створення безпечної зони навколо Запорізької АЕС.

Ердоган підкреслив, що заклики до миру та переговорів мають бути підкріплені одностороннім оголошенням про припинення вогню та закликав Путіна до такого рішення.

У грудні Зеленський обговорив із головою Турецької Республіки Реджепом Тайїпом Ердоганом можливе розширення "зернового коридору". До цього турецький лідер намагався узгодити з Путіним можливості експорту "зерновим коридором" інших продуктів харчування та товарів.