Завантажити ще

Про які збитки від агресії Росії можна повідомляти в Міжнародний реєстр: пояснює заступниця міністра юстиції

Про які збитки від агресії Росії можна повідомляти в Міжнародний реєстр: пояснює заступниця міністра юстиції
Фото: facebook.com/iryna.mudra.7

Міністерство юстиції України обговорює з партнерами шість категорій претензій, які можна буде вносити до Міжнародного реєстру збитків, завданих агресією Росії на території України. Про це в інтерв’ю kp.ua заявила заступниця міністра юстиції України Ірина Мудра. 

Перша - вимоги з фіксованою сумою для тих, кому довелось покинути Україну, хто був депортований.

- Якщо на вашій території йшли активні бойові дії і була загроза вашому життю і ви через це були змушені виїхати за кордон, то це підстава для компенсації. Звісно, для тих, хто тікав від війни з Закарпаття, такої можливості для компенсації не буде, - сказала Ірина Мудра.

Друга - заяви про серйозні тілесні пошкодження або смерть найближчого члена сім’ї – як військових, так і цивільних.

- Жертви насилля, в тому числі сексуального, теж підпадатимуть під цю категорію, - уточнила заступниця міністра юстиції України.

Третя - індивідуальні заяви на якусь певну суму, умовно 150 тисяч доларів збитків: втрата особистого майна, рухомого/нерухомого, цінних паперів. Майнові збитки.

Четверта – заяви про втрату майна вартістю понад якусь визначену суму, наприклад вище 150 тисяч доларів. 

П’ята - заяви юридичних осіб, підприємств державного сектору економіки, приватних підприємств про втрату майна. 

Шоста - заяви, які подані урядом України та урядами інших країн.

- Мова йде про збитки, нанесені інфраструктурі, навколишньому середовищу, водоймам, земельним ресурсам, промисловим та житловим об’єктам, - пояснила Ірина Мудра.

Заступниця міністра юстиції України уточнила, что в пріоритеті буде компенсація найбільш вразливим верствам населення, які вимушено покинули свої домівки, зазнали тортур, родичів яких вбили.

3 січня під час засідання уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що завдані економіці України збитки від агресії Росії перевищують $700 млрд. ​