27 травня
Завантажити ще

Генсек НАТО попередив: Росія готується до наступу

Генсек НАТО попередив: Росія готується до наступу
Фото: facebook.com/jensstoltenberg

Росія готує нову хвилю наступу на Україну Він також закликав не недооцінювати вплив мобілізації, що проводиться в РФ. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв'ю каналу BBC Radio 4 у програмі World at One.

За його словами, нині Україна має перевагу на полі бою та нагадав, що це триває вже досить довго. Водночас він вважає, що Київ ще не відчув усіх наслідків так званої "часткової мобілізації", яка проходила в РФ восени.

- Українські сили просувалися протягом кількох місяців, але ми також знаємо, що Росія мобілізувала набагато більше сил (ніж задіяла на полі бою), багато хто з них зараз проходить навчання, - заявив генсек.

На думку генсека Альянсу, свідчать про те, що Росія "готова продовжувати війну і має намір потенційно розпочати новий наступ". А тому Україна потребує збереження та продовження підтримки з боку західного світу, у тому числі постачання зброї, підкреслив він.

Столтенберг також переконаний, що війна завершиться переговорами з Росією, але важливо створити добрі умови для початку переговорів. Він наголосив, що те, чого Україна може досягти за цим столом, повністю залежить від сили на полі бою.