Завантажити ще

Розвідка: Іран затягує з передачею ракет Росії, побоюючись наслідків

Розвідка: Іран затягує з передачею ракет Росії, побоюючись наслідків

Іран все ще не передав Росії балістичні ракети для атаки на Україну, оскільки Тегеран побоюється можливих наслідків. Про це заявив в ефірі всеукраїнського телемарафону представник Головного управління розвідки Андрій Юсов.

- Над цим триває серйозна робота, хоча попередні домовленості ми знаємо, що вони є, але тепер залишилося дочекатися і подивитися. Наскільки нам відомо, то в Ірані не всі так горять бажанням допомагати Путіну, розуміючи, чим це для іранського режиму може загрожувати, - сказав він.

Напередодні секретар РНБО Олексій Данилов заявив, що постачання Іраном ракет Росії стане додатковим викликом для України на фоні атак дронами-камікадзе. За його словами, Москва і Тегеран ведуть переговори і щодо постачання іншої зброї.

З початку вторгнення РФ в Україну Іран заявив про свою нейтральність та готовність стати посередником у припиненні агресії РФ. У серпні росіяни почали застосовувати для атаки Україною іранські дрони-камікадзе "Шахид-136". Тоді МЗС України позбавило посла Ірану акредитації в Україні, а також скоротило кількість працівників іранського посольства у Києві.

На початку листопада Іран вперше визнав, що постачав Росії безпілотники. Влада країни стверджувала, що нібито передавали дрони до початку війни і в невеликій кількості.