Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Білл Гейтс: Я сподіваюся на щасливий кінець 2022 року і здоровий, і мирний 2023 рік

Білл Гейтс: Я сподіваюся на щасливий кінець 2022 року і здоровий, і мирний 2023 рік
Фото: facebook.com/BillGates

Мільярдер і філантроп Білл Гейтс написав статтю про грядущий 2023-й «Майбутнє, на яке заслуговують наші онуки». Він розповів, що стане дідусем наступного року, тож і присвятив свою статтю онукам.

«Нещодавно я почав дивитися на світ через нову призму – коли моя старша донька повідомила мені неймовірну новину про те, що я стану дідусем. Одне написання цієї фрази «Я стану дідусем прийдешнього року» викликає у мене емоції. І ця думка надає нового виміру моїй роботі. Коли я думаю про світ, у якому народиться мій онук, мене більше, ніж будь-коли, надихає допомогти всім дітям та онукам отримати шанс вижити та процвітати. Я сподіваюся, що ви матимете щасливий кінець 2022 року і здоровий, і мирний 2023 рік», - написав Гейтс.

Пожертвував 20 мільярдів доларів

Але цьому, за його словами, заважають нещодавні події у світі: "Пандемія COVID-19 призвела до загибелі мільйонів людей та серйозно підірвала зусилля щодо імунізації дітей. Війна Росії з Україною завдає жахливих страждань Східній Європі та призводить до зростання цін на продукти харчування та енергоносії у всьому світі. Багаті країни скорочують іноземну допомогу частково через те, що їм потрібно більше витрачати на армію, субсидії на електроенергію та підтримку біженців, переміщених внаслідок війни. Інфляція зростає, а економічне зростання сповільнюється. Зміна клімату призводить до частіших екстремальних погодних явищ. А в Сполучених Штатах наша політика більш поляризована, ніж будь-коли. У моєму житті єдиним іншим періодом, який відчувався таким бурхливим, були 1960-ті роки".

Проте Білл Гейтс має намір вкладати великі кошти у соціальні інновації. Він має намір збільшити ці витрати вдвічі - з майже 6 мільярдів доларів на рік до COVID до 9 мільярдів доларів на рік до 2026 року. «Щоб зробити це збільшення видатків можливим, я перерахував 20 мільярдів доларів у пожертвування фонду», - повідомив Гейтс.

Буде створено Глобальний корпус боротьби з пандеміями

Він же дав оцінку деяким процесам, що зараз відбуваються у світі. "Ми вийшли з гострої фази пандемії", - повідомив Гейтс. Уряди вкладають більше грошей у дослідження, пов'язані з пандемією. Ці гроші прискорять роботу над деякими важливими інноваціями, такими як дешеві та швидкі діагностичні тести, які можна робити дуже швидко, та вакцини, які дають вам повний імунітет проти всіх можливих варіантів хвороби. Але для прискорення роботи необхідно ще більше коштів – це складні наукові головоломки, які потрібно вирішити у цій гонці проти мікробів.

До 2024 року у світі, за його словами, буде створено та запрацює Глобальний корпус з надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоров'я. Це буде глобальна мережа експертів, чия постійна робота полягатиме у запобіганні глобальним спалахам пандемій. Вони нестимуть відповідальність за широкий спектр діяльності, включаючи спостереження за потенційними пандеміями, підняття тривоги при їхньому виникненні та допомогу у їхньому стримуванні. Наразі Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) очолює ці зусилля щодо створення такої мережі за підтримки групи охорони здоров'я фонду Гейтса та інших експертів з усього світу. Вони вже підготували попередній документ із викладом того, як це може працювати, і зараз уточнюють його з експертами в галузі охорони здоров'я та національними лідерами.

Генна терапія може вилікувати СНІД

Білл Гейтс також прогнозує успіхи на терені створення ліків, що допоможуть лікувати СНІД. Він пише, що, ґрунтуючись на недавніх дослідженнях, деякі з яких були підтримані фондом, є добрі шанси на те, що ліки від ВІЛ будуть доступні через 10-15 років.

А це стане можливо завдяки генній терапії, яка включає внесення змін до невеликих частин генетичної структури людини. За допомогою одного уколу з'являться нові способи боротьби з вірусом та запобігання його вторгненню в клітини людини.

На думку Білл Гейтса, важко переоцінити переваги ліків від СНІДу. На сьогоднішній день приблизно 38 мільйонів людей у ​​всьому світі живуть із ВІЛ, і щороку ще 1,5 мільйона заражаються новим вірусом. Щоб вижити, їм доводиться приймати антиретровірусні препарати щодня до кінця життя. Ідеальні ліки від ВІЛ позбавлять їх усіх необхідності приймати ці ліки і заощадять світу мільйони доларів на рік на витратах на лікування. Це також означатиме, що мільйонам людей ніколи не доведеться турбуватися про те, що вони можуть заразитися ВІЛ у майбутньому. «Завдяки досягненням у галузі генної терапії я з оптимізмом дивлюся на можливість покласти край пандемії СНІДу», - вважає філантроп.

Для порятунку клімату потрібно розбудовувати економіку

Білл Гейтс також запропонував своє бачення вирішення кліматичних проблем. Для вирішення проблеми зміни клімату людство має усунути глобальні викиди парникових газів до 2050 року. Екстремальні погодні умови вже завдають більше страждань, і якщо не досягти нульових викидів, то наступне покоління зросте у світі, який буде значно гіршим.

А досягнення нульових викидів буде найскладнішим завданням, яке колись робили люди. Нам потрібно революціонізувати всю фізичну економіку – те, як «ми робимо речі, пересуваємося, виробляємо електрику, вирощуємо їжу та зберігаємо тепло та прохолоду – менш ніж за три десятиліття».

«Отже, як справи у світі на шляху до нульових викидів? На жаль, з короткостроковою метою ми відстаємо. У період з 2021 до 2022 року глобальні викиди фактично зросли з 51 мільярда тонн вуглецевого еквівалента до 52 мільярдів тонн. Хорошою новиною є те, що ми просунулися набагато далі, ніж я передбачав кілька років тому, щоб змусити компанії інвестувати в прориви в області нульового викиду вуглецю», - пише Білл Гейтс.

Державне фінансування досліджень та розробок, пов'язаних із кліматом, збільшилося майже на третину після саміту з клімату в Парижі у 2015 році. Цього року США ухвалили закони, пов'язані з кліматом, які в сукупності забезпечують понад 500 мільярдів доларів на енергетичний перехід. Ці гроші відкриють набагато більше приватних інвестицій і стимулюють сотні нових проєктів у галузі екологічно чистої енергії.