Завантажити ще

Речник МЗС Ірану погрожує Зеленському через виступ у Конгресі: Терпіння Тегерану не безмежне

Речник МЗС Ірану погрожує Зеленському через виступ у Конгресі: Терпіння Тегерану не безмежне
Фото: en.mfa.ir

Речник МЗС Ірану погрожує Володимиру Зеленському через виступ у Конгресі США. Насер Канаані заявив, що терпіння країни щодо “безпідставних звинувачень” не безмежне.

“Пану Зеленському краще знати, що стратегічне терпіння Ірану щодо таких безпідставних звинувачень не безмежне. Канаані також порадив українському президенту винести урок з долі деяких інших політичних лідерів, які задовольнялися підтримкою США", - йдеться на сайті міністерства закордонних справ Ірану.

Канаані сказав, що Іран вже відповідав на “безпідставні звинувачення щодо безпілотників”, висунуті українськими офіційними особами. Він вкотре заявив, що Іран “не постачав жодній стороні жодної військової техніки для використання у війні в Україні”. Речник МЗС Ірану також заявив, що Іран “поважає територіальну цілісність усіх країн, включаючи Україну”.

21 грудня у промові перед обома палатами Конгресу Володимир Зеленський сказав, що коли Росія не дістає до українських міст артилерією, вона намагається знищити їх ракетами. Ба більше, знайшла спільника в цій “геноцидній політиці.” “Іранські вбивчі дрони” йдуть до Росії “сотнями” і стали загрозою для критичної інфраструктури України. “Так один терорист знаходить іншого”, – додав він.

Росія використовує іранські безпілотники Shahed, видаючи їх за російські дрони "Герань", а також веде переговори з Іраном про постачання ракет. Іранські інструктори допомагали російським силам в окупованій частині Україні. США, Європейський Союз та Канада запровадили санкції проти Ірану за військову допомогу Росії.

У День святого Миколая Росія випустила по Україні найбільшу кількість дронів за раз - 35. Володимир Зеленський розповів, що Росія атакувала Україну іранськими дронами з нової партії у 250 "шахедів".