Завантажити ще

Білий дім: Візит Зеленського до США погодили менше тижня тому

Білий дім: Візит Зеленського до США погодили менше тижня тому
Фото: president.gov.ua

Візит Володимира Зеленського до США погодили лише минулої п'ятниці. Про це журналістам повідомив високопосадовець адміністрації, ім'я якого Білий дім не назвав.

Вперше Джо Байден та Володимир Зеленський обговорили візит президента України до Вашингтона 11 грудня, коли розмовляли телефоном. Офіційно Білий дім запросив Зеленського приїхати минулої середи, 14 грудня. І лише у п'ятницю, 16 грудня, Офіс президента України офіційно прийняв запрошення.

Також високопосадовець адміністрації президента США попросив журналістів особисто запитати Володимира Зеленського про те, чи не боїться він, що Росія спробує скористатися відсутністю президента в країні.

- Росія практично щодня вживає рішучих дій в Україні, намагаючись занурити всю країну в холод і темряву, поки ми наближаємося до розпалу зими... І я думаю, що ми можемо очікувати того ж найближчим часом, - зазначив чиновник.

У Білому домі запевнили, що проконсультувалися з президентом Зеленським щодо параметрів безпеки, які дозволяють йому залишити країну та ненадовго приїхати до Сполучених Штатів Америки.

- Звичайно, зрештою це було його рішення. Він дійшов висновку, що ці параметри безпеки були, ви знаєте, відповідали тому, що йому було потрібне. Ми погодилися з цим і тому виконуємо відповідно, - додав чиновник.

Довідка

Першими про перший закордонний візит Володимира Зеленського за час війни повідомили американські ЗМІ, зокрема CNN. Уранці 21 грудня президент України підтвердив свою поїздку у твітері. Згідно з повідомленням Білого дому, Зеленський зустрінеться з президентом США Джо Байденом, а також виступить у Конгресі.

Байден оголосить про новий великий пакет військової допомоги США Україні майже на 2 мільярди доларів. До нього увійде надання ракетної батареї Patriot для захисту критично важливої інфраструктури України. Навчатимуть українських військових управлінню у третій країні.

Перший виїзд Володимира Зеленського з України від початку вторгнення Росії відбувається у той час, як війна перейшла позначку у 300 днів.