Схоже, що президент Білорусі Олександр Лукашенко відмовив президенту Росії Володимиру Путіну піти на подальші інтеграційні поступки і прийняти участь у війні в Україні. До такого висновку прийшли аналітики Інституту вивчення війни (ISW).
Експерти наголосили, що під час візиту Путіна в Мінськ обидва диктатори утримались від публічного обговорення російського вторгнення в Україну, але зазначили, що Білорусь стикається з "західною загрозою". При цьому Путін сказав, що може розглянути можливість навчання білоруських екіпажів бойової авіації застосуванню "боєприпасів зі спеціальними боєголовками" через "загострення" ситуації на зовнішніх кордонах Союзної держави.
- Раніше ISW оцінювало, що Лукашенко використовує риторику захисту білоруських кордонів від Заходу та НАТО, намагаючись уникнути участі у російському вторгненні в Україну. Лукашенко також використовував подібні натяки про можливе розміщення ядерної зброї в Білорусі 17 лютого в контексті заявленої агресії Заходу, - розповіли в ISW.
Лукашенко під час зустрічі також заявив, що Росія поставить комплекси ППО С-400 і комплекси "Іскандер", а Путін заявив, що обидва лідери обговорювали формування єдиного оборонного простору. На думку аналітиків ISW, виходячи з цього, участь Білорусі у війні в Україні залишається малоймовірної, бо інакше Лукашенку довелось змінити свою риторику від "оборони кордонів від західної загрози" до агресії в іншій країні.
19 грудня Путін вперше з 2019 року прилетів до Мінська заради зустрічі з Лукашенко. Зустріч тривала 2,5 години. Після цього політики виступили з промовами, в яких жоден з них не торкнувся теми війни в Україні.