1 червня
Завантажити ще

У МЗС закликали владу Грузії відстрочити покарання Саакашвілі для його лікування за кордоном

У МЗС закликали владу Грузії відстрочити покарання Саакашвілі для його лікування за кордоном

Міністерство закордонних справ висловило стурбованість через стан здоров'я екс-президента Грузії Михайла Саакашвілі, який знаходиться у медичному центрі «Вівамеді» у Тбілісі. Відповідну заяву опублікувала прес-служба відомства.

- З огляду на критичний стан українського громадянина, закликаємо грузинську сторону забезпечити його належною медичною допомогою, а також задовольнити клопотання про відстрочення покарання Михайла Саакашвілі для його переведення до однієї з європейських чи американських клінік з метою подальшого лікування, - заявили у МЗС.

Також українська сторона зажадала від Грузії надати доступ омбудсмена до Саакашвілі та нагадали, що ув'язнений є громадянином нашої країни. У зв'язку із цим у МЗС запевнили, що продовжать приділяти особливу увагу дотримання прав та інтересів політика.

Михайла Саакашвілі було затримано в Грузії 1 жовтня 2021 року після того, як прибув до Тбілісі. Грузинські правоохоронці ведуть проти нього низку кримінальних справ. За цей час політик тричі оголошував голодування через порушення його прав. В результаті Саакашвілі з'явилися серйозні проблеми зі здоров'ям.