Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

На сайті Верховної Ради опублікували текст закону «Про медіа»

15 грудня на сайті Верховної Ради з’явився текст закону «Про медіа» в редакції, яку підписав спікер парламенту Руслан Стефанчук та скерував його на підпис президенту Володимиру Зеленському. Ознайомитись з текстом документу після внесених в нього з голосу правок на пленарному засіданні 13 грудня можна тут.

Законопроєкт «Про медіа» підтримали майже конституційною більшістю голосів (299 - за). Такий результат багатьох здивував, оскільки після прийняття документу в першому читанні 30 серпня до нього було дуже багато питань з боку представників медіаспільноти, політиків з крила опозиційних політсил.

Цей документ входить до пакету євроінтеграційних законів. Він отримав позитивну оцінку від експертів ЄС. Його текст напрацьовувався впродовж 10 років, але фактично з нуля був написаний групою народних депутатів з фракції «Слуга народу».

Закон надає більше повноважень Нацраді з питань телебачення та радіомовлення, визначає правові засади діяльності в Україні суб'єктів у сфері медіа, а також засади державного управління, регулювання та нагляду у цій галузі.

Закон вводить реєстрацію для онлайн-медіа (добровільну), яка гарантує йому законодавчий захист. Якщо ж зареєстроване онлайн-медіа допускає грубе порушення, то регулятор застосовує до нього штраф, а у разі повторного порушення протягом місяця – штрафні санкції у подвійному розмірі. Заборона на поширення контенту зареєстрованого онлайн-видання можлива лише через суд на 14 діб, незареєстрованого – без рішення суду.

Документом запроваджується інститут співрегулювання медіа, що, за задумом авторів законопроєкту, запобігатиме цензурі та зловживанню свободою слова. Вводяться серйозні обмеження, пов’язані із збройною агресією, які допоможуть краще захистити інформаційний простір країни. Посилюються мовні квоти для ЗМІ. ​

Новини по темі: Закони Верховна Рада ЗМІ