3 жовтня
Завантажити ще

Верховна Рада ухвалила закон про медіа

Верховна Рада ухвалила закон про медіа
Фото: Ратынский Вячеслав/УНИАН

Парламент ухвалив загалом Закон "Про медіа", який підтримали 299 народних депутатів. Про це повідомив у своєму телеграм-каналі нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк.

- Ухвалили компромісні позиції: врегулювання статусу каналу «Рада», вилучено норми за виборчим законодавством, - написав Желєзняк.

Згідно з документом, телеканал "Рада" має забезпечувати трансляцію засідань ВР, а під час воєнного стану та обмеження прямих трансляцій канал викладатиме записи у день проведення пленарного засідання.

Новий законопроєкт про медіа підтримав парламент у першому читанні 30 серпня після того, як йому дали позитивну оцінку в ЄС. Він надає більше повноважень Нацраді з питань телебачення та радіомовлення, визначає правові засади діяльності в Україні суб'єктів у сфері медіа, а також засади державного управління, регулювання та нагляду у цій галузі.

Зокрема новий закон передбачає добровільну реєстрацію для онлайн-медіа, яка гарантує йому законодавчий захист. Якщо ж зареєстроване онлайн-медіа допускає грубе порушення, то регулятор застосовує до нього штраф, а у разі повторного порушення протягом місяця – штрафні санкції у подвійному розмірі.

Також ухвалений Радою документ передбачає тимчасову заборону на розповсюдження незареєстрованих онлайн-медіа. Вона становить 14 календарних днів. Заборона застосовується у разі значного порушення.

Новини по темі: Закони Верховна Рада ЗМІ