4 червня
Завантажити ще

Саакашвілі знову оголосив голодування у грузинській в'язниці

Саакашвілі знову оголосив голодування у грузинській в'язниці
Фото: REUTERS

Колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі, який перебуває у в'язниці, знову оголосив голодування. Цього разу політик вимагає дозволити йому брати участь у судових засіданнях через відеоконференцію. Про це пишуть "Новини-Грузія".

- Сьогодні мені було відмовлено у найелементарнішому: у праві бути присутнім на власному судовому процесі. Це порушення всіх грузинських і міжнародних норм, тому я змушений вдатися до крайньої форми протесту — голодування... Я усвідомлюю всі ризики, враховуючи мій нинішній стан здоров'я, але голодуватиму доти, доки не отримаю тверді гарантії включити хоча б відеозв'язок, - заявив Саакашвілі у листі, озвученому його адвокатом Шалвою Хачапурідзе.

Як пише видання, засідання суду у справі Саакашвілі призначено у Тбіліському міському суді на 22 грудня. Минулого тижня слухання було відкладено – суд надав час для організації дистанційної участі підозрюваного у засіданні. У пенітенціарній службі заявили, що налаштувати процес неможливо з технічних причин.

Міхеїл Саакашвілі перебуває у грузинській в'язниці з жовтня 2021 року. Його було затримано одразу після прибуття на батьківщину, де проти нього порушено низку кримінальних справ. За цей час екслідер Грузії двічі оголошував голодування, через що політик має серйозні проблеми зі здоров'ям. Україна визнала Саакашвілі потерпілим у справі про неналежне поводження з ним у грузинській в'язниці.