Завантажити ще

Верховна Рада звільнила ввезення генераторів та Starlink від мита та ПДВ

Верховна Рада звільнила ввезення генераторів та Starlink від мита та ПДВ
Фото: Photo by Andreas Rentz/Getty Images

Верховна Рада у другому читанні підтримала законопроєкти №8196 і №8197 щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України. Про це 13 грудня повідомив народний депутат Ярослав Железняк. 

- На законодавчому рівні впроваджується ввезення генераторів, іншого обладнання, Starlink без мита та ПДВ. У тому числі для фізичних осіб. Норма буде діяти до травня 2023-го, - написав він у своєму телеграм-каналі.

Железняк зазначив, що парламент врахував його правку щодо поширення такого скасування мита для поштових та експрес-відправлень. Також Верховна Рада підтримала надання можливості зберігати до 2000 літрів пального без ліцензії. 

Один із авторів законопроєкта, Дмитро Разумков, написав, що генератори, обладнання для їхньої експлуатації, ремонту та виробництва в Україні стануть “набагато дешевшими”. Від сплати мита та ПДВ звільнили не тільки ввезення генераторів, але й Starlink та міжнародну допомогу від організації Енергетичного Співтовариства.

- Пільги поширюються також як на бізнес, так і на громадян України, на міжнародні поштові та експрес-відправлення. Бізнес отримає можливість зберігати пальне для генераторів без необхідності отримувати ліцензію і дозвіл на викиди в атмосферне повітря, - зазначив Разумков.

За наполяганням уряду  ті підприємства, які хоча б на одній точці ведення бізнесу зберігають пальне обсягом понад 2000 літрів, забов’язані повідомити податкову службу за допомогою декларації.

29 листопада Кабінет міністрів затвердив необхідні документи, щоб Starlink завозилися до України без податків. 8 листопада прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що генератори та обігрівачі звільнять від сплати ПДВ та мита.

Новини по темі: Податки Верховна Рада ПДВ