Завантажити ще

Лідери G7 після зустрічі за участю Зеленського: Росії доведеться заплатити за руйнацію України

Лідери G7 після зустрічі за участю Зеленського: Росії доведеться заплатити за руйнацію України
Фото: president.gov.ua

Росії пригрозили "серйозними наслідками" за застосування ядерної зброї

Росії доведеться заплатити за відновлення критично важливої інфраструктури, пошкодженої чи зруйнованої в Україні. Також вона має бути покарана за свої військові злочини. Про це йдеться у спільній заяві лідерів G7, випущеній за результатами відеозустрічі, що відбулася 12 грудня.

- Ми переконані, що Росії, зрештою, доведеться заплатити за відновлення критично важливої інфраструктури, пошкодженої або зруйнованої в ході жорстокої війни. Там не може бути безкарності за військові злочини та інші злочини. Ми притягнемо президента Путіна та відповідальних за це осіб до відповідальності згідно з міжнародним правом, - йдеться у заяві лідерів “Групи семи”.

Безвідповідальну ядерну риторику Росії назвали неприйнятною, застосування ядерної зброї “матиме серйозні наслідки”.

Лідери G7 підтвердили свій намір "поетапно" відмовитися від сирої нафти та нафтопродуктів російського походження. Вони підтвердили, що цінова межа на нафтопродукти російського походження набуде чинності з 5 лютого 2023 року.

Провідні країни пообіцяли допомогти Україні захистити критично важливу енергетичну та водну інфраструктуру, підтримувати Україну “стільки, скільки потрібно”, а також продовжувати допомагати з технікою та засобами ППО.

“Велика сімка” відзначила наявність важкої геополітичної кризи та критичного моменту для світової економіки.

Зеленський запропонував РФ на Різдво розпочати виведення військ

Відеозустріч лідерів G7 відбулася під головуванням Німеччини та за участю президента України Володимира Зеленського. Виступаючи по відеозв'язку, він подякував кожній з країн та Європейському Союзу за підтримку України, а також попросив зберігати досягнуту солідарність і наступного року.

Росії Зеленський запропонував "хоча б спробувати довести, що вона здатна відмовитися від агресії".

- Було б правильно саме на це Різдво почати виведення російських військ із міжнародно визнаної території України… Відповідь із Москви покаже, чого там насправді хочуть: чи то подальшого протистояння зі світом, чи то нарешті завершення агресії, - заявив він.

Саміт G7 у 2023 році пройде під головуванням Японії. До «Групи семи» входять Великобританія, Німеччина, Італія, Канада, Франція, Японія та США.